Bu Otomobiller 25 Bin TL Peşinat ve 1.500 TL Taksitle Satılıyor! İkinci El Araç Piyasasının Kelepir Arabaları

İkinci el otomobil satın almak isteyenlerin fırsat arayışları sürüyor. Şu anda 25 Bin TL peşinat ödemesi yapıp 1.500 TL taksitle hangi ikinci el araçlar satın alınabilir?

Bu Otomobiller 25 Bin TL Peşinat ve 1.500 TL Taksitle Satılıyor! İkinci El Araç Piyasasının Kelepir Arabaları

Türkiye'de otomobil fiyatlarında meydana gelen artışlar artık araç sahibi olmak isteyenlerin gözünü iyice korkutmaya başladı. İhtiyaçtan dolayı araba almak için imkanlarını zorlayan vatandaşların imdadına hem ikinci el araç piyasası hem de taşıt kredileri yetişiyor. Taşıt kredisi kullanıp sınırlı peşinat ödemesi yapan vatandaşlar makul taksitlerle ikinci el araç satın alabiliyorlar. Bu finansal çözüm son günlerde sıklıkla kullanılmaya başlandı.

İKİNCİ EL OTOMOBİLLER İÇİN TAŞIT KREDİSİ

Bankalar tarafından verilen taşıt kredisileri otomobil satın almak isteyenlerin en büyük yardımcısı oluyorlar. Bazı bankalar şu anda yaklaşık aylık yüzde 1,50 faizle taşıt kredisi veriyorlar. Bu kredi imkanını değerlendiren vatandaşlar makul bir finansman desteğini de elde etmiş oluyorlar. Yapılan hesaplamalara göre vatandaşlar 50 Bin TL taşıt kredisini 48 ay vadeli olarak kullanmaları durumda aylık 1.500 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu çekilen kredinin üzerine 25 Bin TL peşinat ekleyen vatandaşlar 75 Bin TL bütçeyle 2. el otomobil piyasasında ihtiyaçlarını karşılayabilecek arabaları satın alabiliyorlar.

Ayda 1.500 TL taksit ödeyerek araba sahibi olmak vatandaşlara oldukça cazip görünüyor. Bunun için de son günlerde hem ikinci el araçlara hem de ikinci el arabalar için verilen taşıt kredilerine çok büyük bir ilgi var. İkinci el araba piyasasının uygun fiyatlı otomobillerini araştıran vatandaşlar kelepir denilebilecek fiyatlarla kriz ortamında araba sahibi olabiliyorlar.

ikinci el arabalar

İKİNCİ EL ARABA PİYASASINDA TERCİHLER DEĞİŞTİ

İkinci el araba satın alacak olan vatandaşların tercihlerinde de değişikliğe gittikleri gözlemlenmeye başlandı. Daha önceleri yüksek modelli otomobiller ikinci el piyasasında peynir ekmek gibi satılıyordu. Ancak bu durum artık değişti. Yüksek fiyatları ödemekte güçlük çeken vatandaşlar daha çok eski model otomobillere yöneldiler. Bu da piyasadaki refleksleri tamamen değiştirdi. Şimdi eski model olan ama ihtiyaçlara karşılık verebilecek otomobillerin satış süreleri kısaldı.

75 BİN TL'LİK BÜTÇEYLE SATIN ALINABİLECEK İKİNCİ EL ARAÇLARIN FİYAT LİSTESİ

İkinci el otomobil piyasası için fiyat araştırması yapan vatandaşlar kendileri için fırsat olabilecek araçları hemen satın alıyorlar. Peki şu anda 75 Bin TL'lik bütçeyle hangi ikinci el araçlar satın alınabilir? İşte oldukça merak edilen fiyat listesi:

-2006 model Opel Corsa Van 1.3 CDTI: 75 Bin TL
-2011 model Fiat Doblo Combi 1.3 Multijet Active: 75 Bin TL
-2005 model Fiat Marea 1.6 Liberty: 63 Bin TL
-2007 model Peugeot 206 1.4 Comfort: 73 Bin TL
-2010 model Fiat Albea Sole 1.3 Multijet Premio: 64 Bin TL
-2005 model Hyundai Accent 1.3 Admire: 72 Bin TL
-2008 model Chevrolet Aveo 1.4 SX: 69 Bin TL
-2007 model Renault Symbol 1.4 Dynamique: 75 Bin TL
-2006 model Fiat Punto Grande 1.3 Multijet Active: 65 Bin TL
-2014 model Tata Vista 1.3 TDI Quadrojet: 68 Bin TL
-2006 model Dacia Logan 1.6 Laureate: 70 Bin TL

SONRAKİ HABER