Bu Sene 5 Kuruş Ödemeden Ev Sahibi Yapacak Konut Kredisi İş Bankasında!

İş Bankası ev sahibi yapacak! İlk 6 ayı ödemesiz dönemli, isteyenlere 3 ayda bir taksit ödemeli konut kredisi kampanyası detayları haberimizde!

FİNANS 19.07.2021 - 14:55 25.07.2021 - 11:36 Gülcan Özer

Ev satın almak isteyen kişilere yönelik olarak başlatılan konut kredisi kampanyası ile İş Bankası 6 ay ödemesiz dönemli finansman desteği sağlanacağını ilan etti. Başlatılan kampanya kapsamında ev alan kişiler evlerini hemen satın alırken ilk taksit ödemesine ise 2022 senesi itibari ile başlayacaklar. 

Sunulan ertelemeli kredi fırsatı özellikle de kiracılara büyük avantaj sağlarken ekonomik olarak 6 ay boyunca taksit ödenmeyecek olmasının yanı sıra isteyen kişilere aylık taksit ödemesi yerine 3 ayda bir taksit ödemesi seçeneği de sunulacak. 

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYEN KİŞİLERE KONUT KREDİSİ DESTEĞİ! 

İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında 6 ay ertelemeli kredi kullanma imkanı sunuldu. Yükselen konut fiyatları nedeni ile birikim yaparak ev sahibi olmak her geçen gün zorlaşırken vatandaşlar çareyi konut kredisi kampanyalarında arıyorlar. Konut fiyatlarındaki yükseliş tüm hızı ile devam ederken, yaşanan yükselişten daha fazla etkilenmemek adına kredi çekerek ev satın almak isteyen kişilerin sayıları da artıyor. 

Pandemi nedeni ile yaşanan ekonomik dalgalanmadan olumsuz etkilenmek istemeyen kişiler ertelemeli kredi çekmek isterken sunulan 6 ay erteleme imkanı da yeni evine taşındıktan sonra mali olarak yaşanabilecek sıkıntılara karşı vatandaşın kendisini korumasını sağlayacak. Yeni evin telaşını ve taşınma masraflarını geride bırakan kişiler 6 ay sonra ödeme yapmaya başlayacaklar. 

iş-bankası-konut-kredisi

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Düzenlenen 6 ay ertelemeli konut kredisi başvurusu için ertelemeli kredi yapılacağı için İş Bankası şubeleri üzerinden yapılacak. İş Bankası şubesi üzerinden yapılacak olan başvurularda aranılan kriterleri taşıyan kişilerin konut kredisi ekspertiz süreci ile işlemleri başlatılacak. Aylık düzenli gelir belgesine sahip olan ve reşit olan kişilerin kredi başvuru imkanı bulunuyor. 

Kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi sicilinin temiz olması, kara listede olmaması ve aylık gelirinin krediyi karşılaması  durumunda başvuru onayı veriliyor. Konut kredisi onayı alabilmek için talep edilen kredinin aylık taksit tutarının en az 2 katı gelir belgesi sunulması gerekiyor. Yani konut kredisi aylık taksit tutarı 2 bin lira olacak ise en az 4 bin liralık aylık gelir belgesi ibraz edilmesi isteniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@