Bugün Çek 2 Ay Sonra Ödemeye Başla! Halkbank'tan 225 Bin TL İkinci El Taşıt Kredisi Maliyet Hesaplaması!

İkinci el otomobil satın almak isteyenlere Halkbank tarafından 2 ay ertelemeli taşıt kredisi veriliyor. İşte ikinci el otomobil almayı kolaylaştıran kredi kampanyasının ayrıntıları...

Finans 22.04.2022 - 01:35 22.04.2022 - 01:35 Engin Uzunoğlu

Otomobil fiyatlarına gelen yüksek zamların ardından araç ihtiyacı olanlar sıfır kilometre otomobil satın almayı bir kenara bırakmak zorunda kaldılar. Bunun yerine ise ikinci el otomobil satın almak çok daha fazla tercih edilen yol oldu. Bundan dolayı ikinci el otomobiller için verilen taşıt kredileri çok daha fazla talep görmeye başladı. İkinci el otomobiller için en avantajlı kredi kampanyasını Halkbank düzenliyor. Halkbank hangi şartlarda ikinci el otomobil için taşıt kredisi imkanı sağlıyor? 

HALKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Otomobil satın almak isteyen müşterilerini finansman desteği ile destekleyen Halkbank oldukça avantajlı bir kredi kampanyasının duyurusunu yaptı. Buna göre ikinci el otomobil satın almak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,61 faiz oranı ile kredi veriliyor. Bu taşıt kredisi için öngörülen maliyetleri şu anda herhangi bir bankada bulmanın imkanı bulunmuyor. 

İkinci el otomobil alımında finansman desteği sunan Halkbank bunu belirli kurallar eşliğinde sağlıyor. 400 Bin TL'ye kadar kasko değeri olan ikinci el araçlara Halkbank en fazla 48 aya kadar vade ile taşıt finansmanı veriyor. Bu taşıt kredisinin kredilendirme oranı ise yüzde 70 oluyor. 300 Bin TL değeri olan bir otomobil için çekilebilecek yüksek taşıt kredisi miktarı 210 Bin TL olabiliyor. Bu sınırın aşılması için herhangi bir istisna uygulaması yapılmıyor. 

Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyasının en önemli avantajlarından birisi de 2 ay erteleme oluyor. Taşıt kredisi çekip ikinci el otomobil satın alan Halkbank müşterileri taşıt kredisi geri ödemelerine iki aylık ödemesiz dönemin ardından başlıyorlar. Bu 2 aylık süreç toplam kredi vadesinden düşülüyor. Müşteriler ödeme yapmadıkları iki ay içinde bütçelerinde kredi ödemelerine hazır hale getirebilecek tedbirleri alabiliyorlar. Böylelikle kullanılan kredinin sorunlu krediye dönüşmesi engelleniyor. 

225 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA TABLOSU!

halkbank taşıt kredisi-12

Halkbank'tan ikinci el otomobiller için taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,61 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 225 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 7.234 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 347.245 TL oluyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@