Bugün Yarın Gelecek Denen Benzin Motorin Zammı Duyuruldu

Benzin ve motorin litre fiyatlarına savaş kur ve brent petrol fiyatları ile litre başına 1.61 TL ile 1.51 TL tutarınca yükselmesi bekleniyor. Akaryakıt zammına ilişkin açıklama sektör içinden geldi.

Finans 25.02.2022 - 10:39 25.02.2022 - 10:39 Mustafa Karagöz

Benzin ve motorin litre fiyatlarına bugün yarın gelecek denen zam duyuruldu. Akaryakıt sektörü içinden basına aktarılan zam ile ilgili detaylar şekillenmeye başlandı. Gelmesi muhtemel zam ile birlikte fiyatlar rekor seviyeye ulaşacak. 

AKARYAKITA BİR ZAM DAHA LİTRE FİYATLARI CAN YAKACAK

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik savaş kararı sonrası fiyatı en çok artan ürünlerin başında brent petrol geldi. Brent Petrol fiyatları savaşın duyurulmasının ardından 95 Dolar seviyesinden 104 Dolar bandına kadar çıktı. Daha sonra gelen açıklamalar ile bir miktar geri çekilme yaşandı. 

Şuan elde edilen verilere göre; brent petfol fiyatları 101 dolar bandında bulunuyor. Dolar kuru ise 14 TL sınırının yukarına taşınmış durumda. Dolar ve brent petrol fiyatlarının artmasının ardından ise akaryakıt ürünlerine zam beklentisi yükselmişti. Bu beklenti yanıt buldu. Akaryakıt sektöründen gelen son açıklamalar doğrultusunda fiyatlar artacak. 

Ensonhaber'de yer alan habere göre; Benzin grubuna 1,61 TL zam bekleniyor. Motorin grubu ürünlere de 1.51 TL'lik bir zam beklendiği de gelen bilgiler arasında. Sektör içinden gelen açıklamada zam hakkında şu ifadelerin yer aldığı da haberde aktarıldı.

"Benzin grubunda 1,61 TL, motorin grubunda 1,51 TL fiyat artışı beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir."

Zam Gelir ve Pompaya Yansırsa

Basında yer alan zam gelir ve bu zam pompa fiyatlarına yansırsa bir litre benzin 16.75 TL seviyesine yükselecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@