Bütçeye Göre Kolay Ödeme! İş Bankası'ndan Ev Sahibi Olmayı Basitleştiren Konut Kredisi Kampanyası!

Konut satın almak isteyenlere finansal destek veren İş Bankası kolay ödeme seçenekleri ile konut kredisi imkanı sağlamayı sürdürüyor. İş Bankası 250 Bin TL konut kredisi maliyeti ne kadardır? 

Finans 03.11.2021 - 23:16 03.11.2021 - 23:16 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmanın zor bir hal almaya başladığı bugünlerde konut kredisi kampanyalarına olan ilgi daha çok artmaya başladı. Peşin para ile ev satın almak imkansız hale gelirken konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak genel geçer bir yöntem oldu. Konut kredisi kampanyası ile dikkat çeken İş Bankası ise müşterilerine uygun maliyetlerle kredi desteği vermeyi sürdürüyor. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası'ndan konut kredisi çkemek isteyen müşteriler farklı avantajları bir arada kullanabiliyorlar. Hem uygun faiz hem de kolay ödeme seçeneklerini müşterilerin kullanımına sunan İş Bankası oldukça uygun şartlarda konut finansmanı veriyor. Peki İş Bankası konut kredisi kampanyasının genel özellikleri nelerdir? 

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyen müşteriler ne kadar kredi çekebileceklerini merak ediyorlar. Bunun için ilk olarak kredi konusu olan konutun ekspertiz raporu çıkartılıyor. BDDK ve SPK lisanslı ekspertiz firmaları tarafından hazırlanan bu ekspertiz raporunda satın alınmak istenen ev için ekspertiz değerlemesi yapılıyor. Bu ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar müşteriler konut kredisi çekebiliyorlar. 250 Bin TL'lik bir ev için en fazla 200 Bin TL konut kredisi veriliyor. 

İş bankası konut kredisi kampanyası kapsamınd amüşterilere sağlanan bir imkan da ödeme kolaylıkları oluyor. Dileyen müşteriler çektikleri konut kredisi için ödemeleri sabit taksitli olarak yapabiliyorlar. Ancak İş bankası müşterilere şu seçenekleri de sunuyor:

-Kredi faizinin bir kısmını katkı payı olarak ödeyenlere faiz indirimi yapılabiliyor 
-Her taksitte eşit tutarda anapara ödemesi yapılarak faiz miktarı azaltılabiliyor 
-Düşük taksitlerle ödemelere başlayıp ilerleyen vadelerde taksitleri yükselte artan ödemeli 
-Yüksek miktarlı taksit ödemeleri ile başlayan azalan taksitli konut kredisi 
-Konut kredisi vadesi süresince belirli aylarda toplu ödemeler yapılan balon ödemeli konut kredisi

İŞ BANKASI 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

iş bankası konut kredisi hesaplama-5

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,38 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi talep eden müşteriler bankaya vade süresince her ay 4.275 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 513.058 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@