Büyük Fırsat Geldi! 0.95 Faiz Oranıyla Lojman Kredisi Garanti Bankası'ndan

Garanti BBVA müşterilerine çok özel bir konut kredisi fırsatı sundu. Banka kamudan konut alacaklara 0.95 faizli lojman kredisi sağlıyor.

Finans 26.07.2021 - 15:13 26.07.2021 - 15:38 Mustafa KARAGÖZ

Vatandaşlar konut fiyatlarının artması ve faiz oranlarının yükselmesiyle konut alımlarında ek seçeneklere yöneldiler. Bankaların konut satışlarının yanında kamu kurumlarının konut satışlarına da ilgi gösteren vatandaşlar lojman satışlarına büyük ilgi gösteriyorlar. 

LOJMAN SATIŞLARINA BÜYÜK İLGİ 

Kamu kurumlarının kendilerine ait olan konutları satmak adına duyurdukları satış ilanları özellikle 2020 yılının son dönemi ile 2021 yılının ilk yarısında çok yakından takip edildi. İl milli emlak müdürlükleri, belediyeler, kızılay, vakıflar genel müdürlüğü gibi kurumların konut satışlarında yaşanan bu ilginin ardından bankalarda harekete geçtiler. ,

KAMU KONUTU SATIŞLARINA ÖZEL KONUT KREDİSİ

Kamu bankaları, bazı katılım bankaları ve bazı özel bankalar kamu konutu satışlarında yaşanan ilginin aardından bu alanda özel konut kredisi kampanyaları uygulamaya başladılar. 

Özel olarak imzalanan anlaşmalar kapsamında çok sayıda banka tarafından sağlanan konut kredisi olanaklarında müşterilere çok düşük faizler uygulanıyor. Garanti BBVA'da anlaşmalı konut kredisi sağlayan bankalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Banka müşterilerine temmuz ayı döneminde standart konut kredisi faizlerine oranla çok büyük avantaj sunuyor. 

Bankanın kamu konutu lojman kredisi avantajı sadece faiz alanında değil. Garanti BBVA uzun vadeli ödeme planları ve esnek ödeme seçenekleri de lojman alacak olan müşterilerine çok özel imkanlar sağlıyor. 

0.95 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Garanti BBVA'nın imzaladığı anlaşma kapsamında müşterilerine yüzde 0.95 faiz oranıyla konut kredisi sağlanacağı açıklandı.Sadece lojman alımlarında geçerli olacak ilan edilen faiz oranının yanı sıra 120 ay vadeli bir ödeme planı oluşturulacak. 

Bankanın Krediye Özel Yaptığı Basın Açıklaması

Lojman alacaklar için sunulacak kredi imkanına dair Garanti BBVA "Mortgage Uzmanı Garanti BBVA Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün bankalarla yaptığı protokol kapsamında, kamuya ait lojmanların ihale yoluyla satışında konut kredisi kullandırıyor. Garanti BBVA Mortgage, kamu lojmanlarından ev satın almak isteyen müşterilerine aylık yüzde 0,95 faiz oranıyla 120 ay vadeli kredi imkânı ve avantajlı fırsatlar sunuyor." açıklamasında bulundu. 

lojman

LOJMAN NASIL ALINIR, KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamudan lojman alacak olan kişiler başvurularını satış duyurusu yayımlayan kurumlara yapacaklar. Başvurular kurumların ihale şartnamesinde yer alan başvuru evrakları ile teminat bedeli ödedikleri makbuzu teslim etmeleri suretiyle yapılır. Kamudan konut alanlar ihale sürecinde Garanti BBVA şubelesinden kredi için başvuru yapabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@