Çalışma Bakanı Açıkladı, 3600 Ek Gösterge Müzakereleri Başlıyor! Düzenleme Yasalaşırsa Memurlar Ne Kazanacak?

Milyonlarca memurun merakla beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yeni bir açıklama yaptı. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Finans 12.02.2022 - 18:07 12.02.2022 - 18:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de memur maaşlarını ve memurların emekli oldukların bağlanacak olan maaşların oranlarını etkileyecek olan 3600 ek gösterge düzenlemesine dair büyük bir merak yaşanıyor. Memurlar 3600 ek gösterge düzenlemesine dair Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan gelen en küçük bir bilgiye dahi büyük bir dikkat kesiliyorlar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de 3600 ek gösterge düzenlemesine dair yeni bir açıklamada bulundu.

MEMUR MAAŞ ZAMLARI İÇİN DEVLETİN TÜM İMKANLARI SONUNA KADAR ZORLANDI

3600 ek gösterge düzenlemesinin büyük bir öneme sahip olduğunun farkındayız diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Bizim sosyal politika tedbirlerini ve sosyal politika uygulamalarını geliştirmemiz gerekiyor. Ancak hükümetimiz memurlara dair çok önemli adımlar atmıştır. Özellikle de imzalanan toplu sözleşme ile memur ve memur maaşlarının düzenlenmesinde devletimiz imkanlarını sonuna kadar kullanmıştır. Yıllık enflasyonun yüzde 36 oludğu bir dönemde biz 6 aylık zammı yüzde 31 olarak verdik. Temmuz ayında yine memurlarımızın ve memur emeklilerimizin maaşlarına enflasyon farkı, sosyal refah farkı gibi artışlar da yapılacaktır. Bir yandan da 3600 ek gösterge için önemli aşamaları kaydedilmektedir." dedi.

3600 EK GÖSTERGE MÜZAKERELERİ BAŞLIYOR!

Toplu sözleşme ile 3600 ek göstergenin kayıt altına alındığını hatırlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Memurlarla yaptığımız toplu sözleşmede ilk defa 3600 ek göstergeyi yazılı bir kayıt haline getirdik. bu doğrultuda gelecek hafta ilk toplantıyı yapacağız. Memur - Sen toplu sözleşmede imza tarafı olan kuruluş olarak 3600 ek gösterge düzenlemesinin görüşüleceği masada yer alacaktır. Biz bu konuyu müzakere edeceğiz. 3600 ek gösterge düzenlemesini en adil bir şekilde çalışanların hukukunu, hakkını ve emeklerini gözeten bir anlayış ile sonuçlandırıp müjdeyi memurlarımıza duyuracağız." şeklinde konuştu.

3600 EK GÖSTERGE ÇIKARSA MEMURLAR NE KAZANACAK?

Memurların büyük bir merakla bekledikleri 3600 ek gösterge düzenlemesinin memurlar için çok önemli kazanımları olacak. Bu düzenleme yasalaşır yasalaşmaz küçük oranlarda da olsa memur maaşlarında bir artış meydana gelecek. ANcak asıl etki emekli olacak memurlar için olacak. Memurlar emekli olduklarında ek gösterge 3600'e yükseltildiği için şimdikinden çok daha yüksek oranda emekli maaşı alabilecekler. Ayrıca aynı ölçüde emekli ikramiyelerinde de artış meydana gelecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@