Cep Telefonu Almak İsteyenlere Yeni Fırsat! Taksit ve Limit Kararı Sonrası Faizsiz Masrafsız Kredi Verilecek

BDDK'nın cep telefonu kampanyası sonrasında bazı bankalar sundukları kredi olanaklarını değiştirdiler. Yeni dönemde telefon alacaklara ayrıca faizsiz masrafsız kredi olanağı geldi.

Finans 25.12.2021 - 09:23 25.12.2021 - 09:23 Mustafa Karagöz

BDDK’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı cep telefonu taksit sayısı ve kredi limitleri güncellemesinin ardından bankalar harekete geçti! İşte en uygun cep telefonu kredileri…

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından taksitle cep telefonu alımlarına ilişkin taksit sayısı ile kredi limitlerinde yapılan güncelleme sonrasında bankaların cazip fırsatları dikkat çekiyor. Faizsiz ve masrafsız alışveriş kredisi ile Fibabanka, Vatan Bilgisayar üzerinden yapılacak alışverişler ile destek sunuyor. 
BDDK’nın 5 bin lira altında olan cep telefonları için taksit sayısını 12 aya çıkarmasının ardından, 5 bin lira ve üzerinde olan cep telefonları için 6 ay olarak taksitlendirme seçeneklerinin uygulanmasına karar verildi. Kredilerde ise vade sayısının belirlenmesine 3.500 TL olan kredi limiti, 5.000 TL’ye yükseltildi. 

Fibabanka Faizsiz Cep Telefonu Kredisi 

Fibabanka alışveriş kredilerinden yararlanarak, Vatan Bilgisayar üzerinden yapılacak tüm elektronik ürün alışverişlerinde geçerli faizsiz ve masrafsız kredi fırsatı sunuluyor. 3 – 24 ay arasında vadeler ile kullanılabilecek kredi kampanyası kapsamında, cep telefonları için verilecek kredide BBDK’nın belirlediği limitler ve taksit sayıları uygulanacaktır. Tablet alımlarında ise taksit sayısı 6 ay olarak belirlenmiştir. 

Cep telefonu, tablet, bilgisayar ve diğer birçok elektronik alışverişlerinde kullanılmak üzere Vatan Bilgisayar üzerinden yapılacak tüm alışverişler için uygun kredi avantajlarından yararlanılması mümkün hale getirildi. Üstelik kolay başvuru yöntemleri sayesinde ister SMS ile ister internet veya mobil bankacılık üzerinden kredi talepleri oluşturulabilecek. 

Telefon Kredisi Veren Mağazalar 

Türkiye’nin önde gelen elektronik mağazaları tarafından farklı bankalar aracılığıyla krediler verilmeye devam ediyor. Son düzenleme ile vade sayısının belirlendiği kredi limitleri 5 bin liraya çıkarılmıştı. 12 aya kadar taksit seçeneklerinin de sunulduğu krediler; Media Markt, Teknosa ve Vatan Bilgisayar üzerinden yapılacak alışverişlerde kullanılabilecek. 

Fibabanka tarafından faizsiz verilen kredilerin yanı sıra 500 – 20.000 TL arasında Teknokredi ile ING Bank, yüzde 2,39’dan başlayan faiz oranları ile kredi desteği sağlıyor Peşin fiyatına taksitlerde ise faiz oranları yüzde 0 olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi, ING ve Fibabanka başta olmak üzere birçok banka tarafından cep telefonu dahil birçok elektronik ürünü için cazip krediler sunulmaya devam ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@