CHP'nin Adayı Özgür Demirtaş Mı Olacak? Kılıçdaroğlu'ndan Son Dakika Açıklaması

Kemal Kılıdaçroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adayına dair son günlerde bazı isimleri gündeme gelmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaçroğlu bu iddialara yanıt verdi.

Gündem 30.10.2021 - 14:10 30.10.2021 - 14:10 Mustafa KARAGÖZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hafta içinde çok dikkat çeken bir iddia yazılı basında yer almıştı. İddialara göre CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimleri için bir adayı olduğu bu isminde Ekonomist Özgür Demirtaş olduğu öne sürülmüştü. 

Gündemde yer alan bu iddialar hakkında haftaiçinde hiç konuşmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk açıklamasında bulundu. 

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NDAN ADAY AÇIKLAMASI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu iddialar hakkında Gazeteci Murat Yetkin'e konuştu. Açıklamaısnda iddialar hakkında öyle birşey yok ifadelerini kullanan CHP Genel Başkanı adaylık konusunda çok kişinin geldiğini söyledi.

Gelenlerin iş dünyasından, eski politikacılardan, bürokratlardan, başka kesimlerden olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu rapor getirenler, özgeçmiş bırakanların olduğunu da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında net konuşan Kılıçdaroğlu "Ben herkese aynı şeyi söylüyorum. Buna Millet İttifakı olarak karar vereceğiz. Ve henüz ve Sayın Meral Akşener ile olsun, görüştüğümüz diğer liderlerle olsun adayın kim olması gerektiği konusunda bir konuşmamız olmadı. Kimseye “Sen olmazsın” ya da “Olamazsın” demiyorum. Çünkü Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının son bölümünde ise kimseye olumlu yanıt vermediğinin altını çizerek adayın birlikte belirleneceğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@