Credit Suisse Dolar Kuru Tahmini: Eylül Ayında Dolar Ne Olur? Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi...

Zürih merkezli dev yatırım bankası Credit Suisse, Merkez Bankası faiz kararı öncesi dolar kuru tahmini beklentisi rakamlarını güncelledi! Dolar ne olur?

Credit Suisse Dolar Kuru Tahmini: Eylül Ayında Dolar Ne Olur? Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi...

Merkez Bankası faiz kararı için geri sayım tüm hızı ile devam ederken yabancıların dolar kuru tahminleri de peş peşe güncellenmeye devam ediyor. Yapılan güncellemelerden biri de Zürih merkezli olarak hizmet veren dünyaca ünlü yatırım bankası Credit Suisse'den geldi.

Credit Suisse hem Merkez Bankası politika faiz oranı tahmini rakamını hem de dolar kuru beklentisi rakamlarının güncelledi. Dolar kuru için yapılan analizlerde yönü Merkez Bankası'nın izleyeceği rotanın belirleyeceği vurgusu ön plana çıkarıldı.

EYLÜL AYI DOLAR TAHMİNİ! EYLÜL SONUNDA DOLAR NE OLUR, KUR BEKLENTİSİ KAÇ TL?

Kısa ve uzun vadeli dolar kuru tahmini beklentisi rakamları piyasalar tarafından yakından takip edilirken yatırımcılar da dalgalı seyreden yatırım araçları arasnıda yapılan yorumlarla yolunu belirlemeye çalışıyor. Özellikle de dolar kuru tahmini ve altın fiyatları beklentisi açıklamaları yatırımcılar tarafından ilgi ile takip ediliyor.

Bu açıklamalardan biri de Credit Suisse analistleri tarafından yapıldı. Dolar / TL analizi yayımlayan kurumun analistleri kısa vadede dolar kurunun 8.30 TL seviyesinin altını görmesini beklemediklerini belirterek kurun yönünü Merkez Bankası faiz kararının belirleyeceğini dile getirdiler. Merkez Bankası faiz kararı ile dolar kuru yönünü belirleyecek.

credis-suisse

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ YAPARSA YA DA İNDİRİM SİNYALİ VERİRSE TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİ GÖRÜLEBİLİR!

Yapılan değerlendirmede Merkez Bankası tarafından yapılacak olan TCMB faiz kararı açıklamasının dolar kurunda yönü belirleyeceği belirtildi. Ağustos ayı PPK toplantısı ile sürpriz bir faiz indirimi yapılması ya da yayımlanan PPK açıklama metni ile Eylül ayı için bir indirim sinyali ifadesine yer verilmesi durumunda kurda Haziran ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,80'lere çıkabileceği değerlendirmesi yapıldı.

dolar-kuru-tahmini

EYLÜL AYI SONU DOLAR KURU TAHMİNİ BEKLENTİSİ RAKAMI! EYLÜL AYINDA 1 DOLAR KAÇ TL OLUR?

Credit Suisse tarafından açıklanan Dolar / TL analiz raporunda 3. çeyrek sonu dolar kuru tahmini rakamı 9,10 lira olarak öngörüldü ve bir değişikliğe gidilmedi. Eylül ayı sonunda doların 9,10 lira seviyesini göreceği tahminini değiştirmeyen banka Merkez Bankası tarafından yapılacak olan açıklamanın takip edileceğini duyurdu.

MERKEZ BANKASI AĞUSTOS 2021 PPK TOPLANTISI NE ZAMAN, FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Altın fiyatları, dolar kuru, 32 günlük vadeli mevduat faizleri, ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları ile enflasyon rakamları başta olmak üzere pek çok rakamı etkileyecek olan Merkez Bankası Ağustos ayı faiz kararı 12 Ağustos 2021 Perşembe günü yani yarın açıklanacak. Söz konusu rakami ilan edilir edilmez sitemizden takipçilerimize ulaştırılacak olup anlık bildirim olarak almak isterseniz;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

Kritik açıklama saat 14:00 itibari ile Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Açıklanan politika faiz oranı kadar metinde yer alan ifadeler ve faiz indirimi sinyalleri de dolar kuru üzerinde belirleyici olacak.

SONRAKİ HABER