Cumartesi Pazar Pazartesi geçerli olacak! Zam sonrası 1 lt benzin motorin fiyatı Ankara İzmir İstanbul BP OPET SHELL PO

Motorin fiyatlarına yeni zam geldi. Bu zamla birlikte bir litre mazot 22 TL sınırını aştı. Mazot fiyatlarına gelen zammın ardından ise cumartesi pazar günü geçerli olacak fiyat tarifesi belli oldu.

Finans 16.04.2022 - 10:28 16.04.2022 - 10:39 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Motorin fiyatları haftasonunda yine değişti. Gelen son dakika zammı ile birlikte motorin litre fiyatları yeniden çok yüksek seviyelere çıktı. Akşam saatlerinde duyurulan daha sonra gece yarısı pompaya yansıyan zam sonrası sürücülerin litre başı ne kadar ödeme yapacakları da belli oldu. İşte motorin zammı sonrası cumartesi pazar ve pazartesi günü geçerli olacak zamlı fiyatlar. 

MOTORİN LİTRE FİYATLARINA HAFTASONU ZAMMI

Brenti petrol fiyatı hafta başında 100 dolar sınırına çekilmiş hatta uzmanlar fiyatların bu seviyenin altına düşebileceğini öngörmüşlerdi. Ancak savaşın seyrinde yaşanan değişimler ve iki ülkeden gelen hamleler sonrası brent petrol fiyatları çok yükseldi. 100 dolar sınırından 111 dolar bandına çıkan petrol fiyatları sonrası ilk zam ise motorine geldi.

16 Temmuz Cumartesi'den itibaren geçerli olacak zamlı tarife sonrası fiyatlar 1.79 TL daha pahalı olacak. İlan edilen zamlı fiyatlar cumartesi, pazar ve pazartesi günü geçerli olacak. Pazartesi günü brent petrol ve dolar kuru üzerinden yapılacak yeni değerlendirme sonrası zam veya indirim gelmesi yada fiyatların sabit devam etmesine karar verilecek. 

ŞEHİRLERE GÖRE BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

1 Lira 79 Kuruşluk zammın ardından bir litre motorin megakent İstanbul'da 22.02 TL'ye çıktı. Başkent Ankara'da sürücüler bir litre motorin için 22.10 TL ödeme yapacaklar. İzmir'de ise motorin litre fiyatı 22.11 TL oldu. 

Benzin litre fiyatlarına bakıldığında ise; Benzin fiyatlarında haftasonu öncesi değişim olmadı. Bu kapsamda 1 litre benzin İstanbul'da 19.01 TL'den Ankara'da 19.10 TL'den ve İzmir'de ise 19.12 TL'den satılıyor. 

YENİ ZAM VEYA İNDİRİM VAR MI?

Benzin ve motorin fiyatlarına ilişkin yeni fiyat hesaplaması pazartesi günü yapılacak. Brent petrol fiyatlarının artması veya azalmasına göre ve dolar kuru hareketi kapsamında fiyat değişimine karar verilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@