Cumhurbaşkanı Erdoğan Döviz Daha İnecek Mi? Sorusunu Yanıtladı! Altını, Euro, Doları Olanlar Dikkat

Cumhurbaşkanı Erdoğan döviz kurunda yaşanan sert düşmeyi ve aralık ocak dönemi ile daha ilerisindeki süreç için döviz kuru muhtemel değişimleri değerlendirdi.

Finans 24.12.2021 - 17:46 24.12.2021 - 17:46 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gün içindeki programında ekonomist ve akademisyenlerle sohbet toplantısı yer alıyordu. Öğleden sonra başlayan toplantıda birçok isimle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan hem sohbette yer alanlara bir konuşma gerçekleştirdi hemde kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

Söz konusu İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlendi. ve 2.5 saat sürdü. Ekonominin temel başlıklarının değerlendirildiği toplantı basına kapalıydı. 

DÖVİZ DAHA DA DÜŞECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında dolar gelişmelerine uzun süre ayırdı. Bu kapsamda döviz kurunda yaşananları, atılan adımları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan sonraki süreçte atılacak adımları ele aldı.

Bu çerçevede kendisine sorulan sorulara da yanıt verdi. Toplantıda yer alan bir ismin döviz kuru ile ilgili "Dövizdeki düşüş sürecek mi?" sorunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hızla indi, daha da insin telaşına kapılmayalım" açıklamasında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kur konuşmasında ayrıca "Kur olayı matematik değildir. Bu bir süreç meselesidir. Dere yatağında akar. Bizim anlayışımız bu. Bu anlayışla kuru bir noktaya kanalize etme düşüncesindeyiz. Ama kur kendi fiyatını piyasada bulacak." ifadelerini kullandı. 

"İHRACATÇIYI SANAYİCİYİ KORKUTMAYALIM"

Döviz sorusuna dair açıklamasının devamında kur stabilizasyonunun önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ihracatcıyı, sanayiciyi korkutmamalıyız, dedi. 

KRİPTO PARA AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca kripto para düzenlemesine ilişkin çalışmanın meclis gündemine en kısa zamanda geleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlemeye dair "Gecikmeden Meclis'e göndererek bu konuda adım atacağız" ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@