Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı! Evi Olmayan Askerler TOKİ'den Ucuz Ev Sahibi Olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan 7179 Askeralma Kanunu bu sabah Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Emlak Haberleri 26.06.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan 7179 Askeralma Kanunu bu sabah Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Askerlik yapanlar ev sahibi olacak!

Yeni yasa ile beraber askerlik yapan er ve erbaşlara TOKİ'den konut alma önceliği tanınmış oldu. TOKİ Alt Gelir Grubu Konutlar İçin Öncelik Tanınacak Askerlik süresini kısaltan, bedelli askerliği kalıcı hale getiren ve tüm askerleri eşitleyecek olan yeni askerlik sisteminde istekli olanlardan altı ay süreyle askerliğine devam edeceklere, asgari ücretten az olmamak üzere maaş ödemesi yapılacak.Yeni sistemde 6 ay askerlik zorunlu hale getirilirken 6+6 ay askerlik yapacak olan askerler ücretli askerlik yapacaklar. Bu askerlere maaş ödemesinin yanı sıra TOKİ'den satın alacakları evlerde öncelik ve TOKİ kredisi başvurusu için hak sunulacak. İşte o çok konuşulacak haklar;Yükümlülerden istekli olanlardan 6 ay süreyle devam edeceklere asgari ücretten az olmamak üzere maaş ödemesi yapılacak.TOKİ ev alımında öncelik verilecek.İş kurabilmeleri amacıyla devlet bankalarından kredi sağlanabilecek.Muhtaç ailelere yardım yapılacak.Yükümlüler, askerlik hizmeti esnasında ücretsiz toplu taşımadan yararlanacak. Askerlik sonrasında ise erlerin hizmet borçlanması, öğrenim kredisi, iş kuruna destek, hizmet süresi kadar sağlık sigortası yapılmasına da katkı sağlanacak.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@