Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Heyecanlandıran Açıklama! 1.100 TL Sosyal Destek Ödemeleri Yeniden Verilecek Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilerleyen günlerde yeni destek ödemelerinin duyurulacağını açıklamalarının ardından tüm gözler 1.100 TL sosyal yardımlara çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Heyecanlandıran Açıklama! 1.100 TL Sosyal Destek Ödemeleri Yeniden Verilecek Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan son kabine toplantısının ardından çok önemli açıklamalara imza attı. Bu açıklamalar içerisinde ise en çok dikkat çeken ilerleyen günlerde yeni destekleme ödemelerine ilişkin açıklamalar yapılacağını söylemesiydi. Destekleme ödemeleri denilince çok sayıda vatandaşın aklına pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen 1.100 TL Pandemi Sosyal Destek Ödemeleri geldi. Yeniden 1.100 TL sosyal yardım ödemesi mi yapılacak? 1.100 TL pandemi sosyal destek ödemeleri devam ediyor mu?

YENİ 1.100 TL SOSYAL DESTEK ÖDEMELERİ Mİ YAPILACAK?

Pandemi döneminde milyonlarca vatandaşa 3 ayrı faz halinde 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapılmıştı. Bu sosyal yardım ödemelerinde yoğun şekilde faydalanan vatandaşlar ise şu anda yeni bir ekonomik darboğaz içerisinde kaldılar. Yüksek enflasyon ve fahiş fiyat artışları ile zor durumda kalan vatandaşlar şimdi yeni bir sosyal destek programının duyurusunun yapılmasını dört gözle beklemeye başladılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son açıklaması yeni bir sosyal destek ödemesi için umutları arttırdı. Ancak şu ana kadar bu sosyal destek ödemelerine ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. 1.100 TL sosyal yardım ödemeleri için yeni bir faz başlatılacağı kulislerde konuşulsa da şimdilik resmiyet kazanmış bir durum yok.

1.100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR MU?

Vatandaşların merakla bekledikleri 1.100 TL sosyal yardım programı aslında devreden çıkarılmadı. Ancak daha önceden bu sosyal destek programından yararlananlara bu sosyal yardım verilmiyor. Lakin 1.100 TL sosyal yardım ödemesi almayan ama ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar E-Devlet üzerinden başvurularını yaparak bu sosyal yardımlardan yararlanabiliyorlar. Bunun için de E-Devlet sisteminde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın hizmetleri arasında yer alan 1.100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvurusu hizmeti üzerinden başvuru işlemlerinin yapılması gerekiyor.

1.100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

1.100 TL sosyal yardım ödemesi almak isteyenler sürecin nasıl işlediğini merak ediyorlar. Vatandaşlşar öncelikle E-devlet sistemi üzerinden başvuru yaparak çevrim içi bir form dolduruyorlar. Bu formda yer alan bilgiler Aile Bakanlığı tarafından kontrol ediliyor. Yapılan incelemede ihtiyaç sahibi vatandaşın verdiği başvuru bilgileri doğruysa ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilirse vatandaşların başvuru sırasında bildirdikleri banka hesabına 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapılıyor.

SONRAKİ HABER