Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yuvam Hesabı Açıklaması: Gurbetçilere, Mavi Kartı Olanlara Kur Korumalı Mevduat Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün mecliste düzenlenen AK Parti Meclis Grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Finans 20.04.2022 - 12:55 20.04.2022 - 13:16 Gülcan Özer

Mecliste düzenlenen AK Parti Grup Toplantısında meclis kürsüsüne çıkan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına 6'lı masa ittifakını eleştirerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Filistin'de yaşanan insanlık dramına değindi. 

İsrail ile küresel, ekonomik, siyasi, finansal ilişkilerimiz olduğunu ve olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin davasının etkin savunmasının da İsrail ile makul ve dengeli bir ilişkiden geçtiğini söyledi. Yaşanan zulümlere, insanlık dramlarına ve işgallere göz yumulmayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan inançlarımızın gereğini yerine getirmeye devam edeceğimizi söyledi. 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AK PARTİ MECLİS GRUP TOPLANTISI KONUŞMASI AÇIKLAMALARI!

Grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bizde riyakarlık yok, ne düşünüyorsak onu söylüyoruz, ne söylüyorsak onu yapıyoruz. Bu sayede savaşan ülkelerin de güvenlerini kazanıyoruz. Yeni misyonlara, yeni hedeflere doğru yol alıyoruz. Ekonomik potansiyelimizi yükseltiyoruz. Ülkemizi büyütmeyi sürdürüyoruz. 

ak parti toplantısı

Elbette sorunlarımız, sıkıntılarımız, sancılarımız var. Hepsinin farkındayız, takip ediyoruz. Hepsinin üzerinde çalışıyoruz. İnşallah bu sorunlarımızın tümünü çözüme kavuşturacağız. Rabbimiz Kuran-ı Kerim'de sıklıkla bize mallarımız üzerinden sınava çekileceğimizi hatırlatıyor. Irak, Libya, şimdi de Ukrayna aynı şekilde imtihana tabi tutuluyor. Yaşadığımız sıkıntılar bizi manevi isyana sürüklerse asıl imtihan o zaman başlar. 

erdoğan meclis konuşması 1

HER KESİME DESTEK SAĞLADIK, ESERLERİ HİZMETE AÇMAYA DEVAM EDİYORUZ!

Karadeniz'de yaşanan savaş, pandeminin açtığı yaraları daha da derinleştirdi. Tüm dünyada büyük bir enflasyon yükselişine neden oldu. İnşası süren eserleri birer birer tamamlayarak hizmete açıyoruz. Bugün yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve dostlarımız için yeni bir tasarruf hesabını duyurmak istiyorum. Yuvam hesabı adını verdiğimiz bu hesap işçi dövizlerinden farklı olarak kur korumusa içinde çok büyük avantajları taşıyan bir hesaptır. 

Yurt dışında yaşayan, mavi kartı olan ve bankalarda hesap açtırma şartlarına sahip yabancı kişilerin yararlanabilecekleri bu hesap döviz üzerinden yüzde 4 getiri sağlıyor. Türk Lirası içinde oldukça yüksek ve tatminkar bir gelir vadeden bu hesap yurt dışında yaşayan kişilerin de ülkeleri ile olan bağlarını koruyacaktır. İnşallah ilerleyen günlerde yeni müjdelerimiz de olacak" dedi.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@