Cumhurbaşkanı İzmir'de Deprem Konutlarının Teslim Tarihini, Fiyatlarını, Taksit Tutarlarını Ve Vade Süresini Açıkladıı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada İzmir'de deprem konutlarının teslim tarihini ve mali şartlarını açıkladı.

Emlak Haberleri 22.11.2021 - 20:24 22.11.2021 - 20:24 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yapılan kabine toplantısının ardından alınan kararları kamuoyuna bizzat duyurdu. İzmir'de depremzedeler için inşa edilen deprem konutlarına yönelik yeni gelişmeleri ve yeni kararları da Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. İzmir'de deprem konutları ne zaman teslim edilecek? İzmir'de depremzedeler konutla riçin ne kadar taksit ödeyecekler? İzmir'de deprem konutları depremzedelere kaç TL'ye satılacak?

İZMİR'DE DEPREM KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

İzmir'de depremzedele riçin inşa edilen konutlara dair son gelişmeleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Depremin ilk anından itibaren biz hükümet olarak vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, maddi ve manevi kayıplarını telafi etmek için harekete geçtik. Elazığ ve Malatya'da olduğu gibi İzmir'de de hasar tespit çalışmalarını tamamladıktan sonra geniş bir inşa çalışmasına başladık. Bu kapsamda İzmir'de 7 ayrı bölgede 1.391 konut ve 302 dükkan inşa ettik. Bunlardan 791'inin inşaatın tam olarak bitti ve 26 kasım Cuma günü bizzat İzmir'de vatandaşlarımıza bu konutları teslim edeceğiz.” dedi.

İZMİR'DE DEPREM KONUTLARI KAÇ YIL VADEYLE VATANDAŞLARA VERİLECEK?

İzmir'de deprem konutlarının maliş şartlarını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Buna göre hak sahibi vatandaşlar ilk 24 ay ödemesiz olmak üzere toplam 20 yıl vadeyle bu konutların sahibi olabilecekler. İlk 2 yıl boyunca bu konutların sahibi olacak vatandaşlar herhangi bir ödeme yapmayacaklar. Ardından ise ödeme takvimi başlayacak ve vatandaşlara cüzi miktarlarla maliyetlerinin altında bu konutlar verilecek. 

İZMİR'DE DEPREM KONUTLARININ FİYATLARI VE TAKSİTLERİ NE KADAR OLACAK?

İzmir'de depremzzedeler için inşa edilen konutların maliyetlerine dair bilgileri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Buna göre 2+1 konutlar için 160 Bin TL ile 180 Bin TL, 3+1 konutlar 220 Bin TL ile 260 Bin TL arasında depremzede vatandaşlara verilecek. Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen bilgilere göre İzmir'de depremzedelerin 2+1 konutların sahibi olmak için ödeyecekleri aylık taksit tutarının 740 TL'den, 3+1 konutların sahibi olmak için ödeyecekleri aylık taksit tutarlarının 1.020 TL'den başlayacağı açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@