Dacia Jogger Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek? Tarih Açıklandı!

7 koltuklu Dacia Jogger modelinin Türkiye'ye ne zaman geleceği belli oldu. İşte donanım özellikleriyle göz dolduran Dacia Jogger satış fiyatı ve çıkış tarihi.

Finans 07.02.2022 - 17:52 07.02.2022 - 17:52 Büşra Uluşen

Dacia markasının 7 kişilik geniş bir kaasiteye sahip olan modeli Jogger'ın Türkiye'ye ne zaman geleceği merak konusu oldu. daha önce 2022 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa çıkacağı belirtilen Jogger modelinin geliş tarihi ertelendi. 

DACİA JOGGER TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELECEK?

Dacia'nın yeni modellerinden biri olan Jogger, 7 koltuklu geniş bir alana sahip. Kullanıcılarına konforlu bir sürüş vadeden Jogger'ın 2022 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa çıkacağı belirtilmişti. Ancak bu tarihte güncelleme yapılarak Daica Jogger'ın 2022'nin üçüncü çeyreğinde ülkemize geleceği duyuruldu. 

Dacia Jogger; Comfort ve Prestige olmak üzere iki donanım seviyesi ile sunuluyor. altı farklı rengiyle satışa çıkan Daica Jogger aynı zamanda 6 vitesli manuel şanzımana sahip yeni TCe 110 bg benzinli motor dışında benzin ve LPG yakıtlı ECO-G 100 bg motor olmak üzere iki motor seçeneğiyle kullanıcının beğenisine sunulacak. 

Dacia Jogger, Fransa'da 14 bin 990 Euro başlangıç fiyatıyla satışa çıktı. Türkiye'ye geldikten sonraki satış fiyatının henüz ne olacağı bilinmiyor. 

dacia jogger2

DACİA JOGGER DONANIM ÖZELLİKLERİ!

Dacia Jogger modeli, 4,55 metre uzunluk ve 2,9 metre aks mesafesine sahip olarak üretildi. 7 koltuklu geniş bir alanı olan Jogger'da 855 mm baş mesafesi ve 127 mm diz mesafesi sunuluyor. 

dacia jogger

Jogger'ın 5 kişilik versiyonunda ise 708 litre bagaj hacmi bulunuyor. Yüksek bagaj ve uzun bagaj zemini sayesinde geniş aileler için ideal bir araç oluyor. 

3. koltuk sırası dahil olmak üzere araç boyunca yayılan 24 litreye kadar saklama alanı, 7 litrelik kapalı torpido gözü, her biri 1'er litrelik şişe alabilen ön ve arka kapı cepleri de iç donanımında mevcut olarak geliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@