Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Şok Suçlama: Müteahhitlerle Gizli Ortaklıkları Var!

AK Parti'den ayrılarak Gelecek Partisini kuran Ahmet Davutoğlu, bir dönem beraber yol aldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı son derece sert sözlerle eleştirdi. Otoyol ve köprü projeleri üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Davutoğlu bu projeler için gizli ortaklık iddiasını gündeme taşıdı. Detaylar haberimizde...

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Şok Suçlama: Müteahhitlerle Gizli Ortaklıkları Var!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu parti teşkilatları ile bir araya gelmeye devam ederken son toplantısını Gaziantep'te gerçekleştirdi. Gaziantep'te Nizip ilçesinde teşkilat toplantısı düzenleyen Davutoğlu, gündem üzerinden hükümeti eleştirdi.

RAMAZAN AYININ İKİNCİ HAFTASINDA TAM KAPANMA KARARI MI ÇIKACAK!

Artan vaka sayılarını değerlendiren Ahmet Davutoğlu "Muhtemeldir ki Ramazan'ın ilk haftasında ya da belki iki haftasında mutlak kapanma kararı alınabilir. Buradan bilim insanlarına sesleniyorum, bilim kurulundakilere; eğer uyarılarınız dinlenmiyorsa orada bulunmayı reddedin. Çünkü, siz de vebal altına giriyorsunuz" diyerek artık tam kapanmanın bir seçenek değil zorunluluk haline geldiğini iddia etti.

Türkiye'nin dünyada en çok koronavirüs görülen ülke sıralamasında birinci basamakta yer aldığını belirten Ahmet Davutoğlu şu anda Türkiye'nin sadece yüzde 9'unun aşılandığını belirterek bilim kurulu toplantısının ertelenmesinin nedenini de tam kapanma olarak gösterdi ve Ramazan ayının ikinci haftasında bu kararın ilan edilebileceği iddiasını gündeme taşıdı.

OTOYOL VE KÖPRÜ PROJELERİNİ ELEŞTİREN DAVUTOĞLU'NDAN GİZLİ ORTAKLIK İDDİASI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafında G8 ülkelerine yapılan yerli para çağrısını eleştiren Ahmet Davutoğlu "Çok güzel bir düşünce, ama adama demezler mi, Sayın Cumhurbaşkanı kendi yaptırdığımız otobanlardan, köprülerden de müteahhitlere dönüp artık milli paramıza dönelim’ diye niye demiyorsunuz? Çünkü o müteahhitlerle ortaklıkları var. Açık ve net söylüyorum, Şeffaf yürütülmeyen ihalelerin tümünde öyle veya böyle gizli ortaklıklar vardır" diyerek çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Yapılan açıklamalara AK Parti cephesinden yanıt verilip verilmeyeceği konusu ise merak konusu oldu.