Dev Zam Sonrası Tabela Değişti! Petrol Ofisi, BP, Shell Benzin, Motorin, LPG Zamlı Pompa Satış Fiyatı Kaç TL Oldu?

EPGİS son dakika zam açıklaması yaparken Petrol Ofisi, BP ve Shell istasyonlarında pompa akaryakıt fiyatları rakamları değişti. Benzinin satış fiyatı kaç TL oldu, motorine zam geldi mi, ne kadar?

Finans 26.02.2022 - 02:10 26.02.2022 - 02:11 Gülcan Özer

Brent petrol fiyatı Ukrayna - Rusya savaşı haberinin gelmesinin ardından büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Yaşanan yükselişin ardından gözler iç piyasada akaryakıt fiyatlarına çevrilmişti. Süreçte beklenen zam haberini bugün EPGİS son dakika olarak geçerken bu gece yarısından itibaren hem benzine hem de motorine zam yapıldı. 

Zammın açıklanmasının ardından akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluşurken Türkiye'nin en büyük akaryakıt istasyon ağına sahip olan 3 şirketi arasında sayılan Petrol Ofisi, BP ve Shell gece yarısından itibaren tabelalarında yer alan rakamları değiştirdi. Peki, en ucuz motorin hangi markada, LPG otogaza zam var mı, geldi mi, benzine zam ne kadar yapıldı?

PETROL OFİSİ SON ZAMDAN SONRA BENZİN, MOTORİN, LPG OTOGAZ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

EPGİS tarafından yapılan zammın ardından akaryakıt fiyatları da değişti. Petrol Ofisi akaryakıt istasyonlarında yeni fiyatlar ile satışlar gece yarısından sonra başladı. 

po fiyatları 26 şubat

Zammın ardından Petrol Ofisi V/Max kurşunsuz 95 oktan benzin satış fiyatı İstanbul'da 16,78 TL, Ankara'da 16,87 TL ve İzmir'de 16,89 TL oldu. Motorin dizel benzin fiyatı ise İstanbul'da 17,02 TL, Ankara'da 17.1 TL ve İzmir'de yine aynı şekilde 17.1 TL oldu. Benzin LPG otogaz satış fiyatı ise Ankara'da 9,88 TL, İstanbul'da 9,68 TL ve İzmir'de 9,62 TL oldu. 

bp fiyat listesi

BP ZAMLI MOTORİN, LPG OTOGAZ VE BENZİN FİYATI NE KADAR?

Yapılan zammın ardından bir fiyat güncellemesi de BP tarafından yapıldı. BP Ankara merkezde kurşunsuz benzin satış fiyatını 16,89 TL olarak duyurdu. BP dizel motorin satış fiyatı 17,08 TL olarak ilan edilirken BP LPG otogaz satış fiyatı 9,84 TL oldu. 

shell fiyat listesi ankara

SON ZAMLARIN ETKİSİ İLE SHELL EN UCUZ AKARYAKIT SATIŞ FİYAT NEREDE?

Ankara'da geçerli olmak üzere Shell tarafından yeni fiyat listesi ilan edildi. Shell istasyonlarında yapılan dev zammın ardından Shell kurşunsuz benzin 95 oktan satış fiyatı 15,27 TL olarak ilan edilirken Shell motorin pompa satış fiyatı ise 15,57 TL oldu. Shell istasyonlarında otogaz LPG satış fiyatı ise 9,89 TL olarak uygulanmaya devam edecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@