Dibin Dibine Vurdu! Yükseliş Zor Diyen Uzman Analist Bitcoin Ne Olacak Açıkladı

Kripto para piyasaları FED rüzgarı ile savrulmaya devam ederken yaşanan düşüşten en çok etkilenen Bitcoin olmuştu. Ölüm kavşağı sınırından uzaklaşan Bitcoin fiyatı için yeni tahmin açıklandı.

Finans 11.05.2022 - 12:30 11.05.2022 - 12:30 Gülcan Özer

Büyük çöküş yaşayan kripto paralar yatırımcılarını üzmeye devam ederken yaşanan gelişmeleri değerlendiren Kripto para uzmanı Tuna Kaya önemli açıklamalarda bulundu. TGRT Haber kanalının canlı yayınına katılan Kaya kripto para piyasalarında şu anda 30 bin doların en önemli sınır olduğunu ve bu seviyenin takip edildiğini söyledi. 

Amerika tarafından yapılan açıklamalar ile piyasanın bozulduğunu belirten Kaya, 10 Haziran için vermiş oldukları 73 bin dolar hedefinin artık geçerli olmadığını, 37 bin dolar seviyesinin kırıldığını ve bitcoin'de ABD borsalarındaki düşüşün büyük bir çöküşe neden olduğunu dile getirdi. Bitcoin yeniden yükselir mi, ne olur, yatırım yapılır mı, elinde bitcoin olanlar ne yapmalı?

BİTCOİN YENİDEN YÜKSELİR Mİ, NE OLUR?

Elinde bitcoin olan kişiler yeniden yükseliş için beklenti içerisine girerken Kaya yapmış olduğu değerlendirmesinde “Elbette kripto para piyasaları tamamen çökmeyecek. 29 bin ile 30 bin arasına bakarak altcoinlerden alınabilir. İyi bir haber akışıyla piyasalar kendini hızla toparlar. Daha fazla sarkmaların çok zor olacağı gözüküyor. Bu konjonktürde durumu ele aldığımızda şu anki durum korkutucu ve ürkütücü. ABD borsasında da korkunç düşüşler var, borsa bu konjonktür devam ederse yüzde 50’ye kadar inebilir” değerlendirmesinde bulundu. 

11 mayıs bitcoin kuru

Bitcoin an itibari ile ölüm kavşağı olarak adlandırılan 30 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde 31 bin 220 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Kripto paralarda hızlı ve sert yükseliş ihtimalinin ise zor olduğu belirtiliyor. 

NOT: Bu haber yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmez, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@