Dolar Kaç TL Oldu? Merkez Bankası PPK Kurulu Atama Kararları Sonrası İlk İşlem Rakamları

Merkez Bankası atama kararları sonrasında dolar kuru yeni bir hareketlenme içerisinde girdi. Yeni işlem günü öncesinde dolar kuruna dair son veriler ve kısa vadeli tahminler haberimizde.

Finans 14.10.2021 - 08:50 14.10.2021 - 08:50 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile ilgili atama kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararname ile önemli görev değişimleri oldu. Merkez Bankası'nda yapılan görev değişimlerinin ardından ise dolar kuru yeni bir hareket içerisine girdi. 

DOLAR KURUNDA SON DAKİKA: 1 DOLAR KAÇ LİRA OLDU?

Merkez Bankası ile ilgili alınan kararlar kapsamında Genel Başkan Yardımcısı makamında görevden alma ve yeni atama yapıldı. Bunun yanında 2 PPK üyesi görevden alındı. 

Merkez Bankası'nda Başkan Yardımcıları pozisyonunda görev yapan Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük 14 Ekim Atama Kararnamesi ile görevden alındılar. Görevden alınan bir diğer isim ise Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş oldu. Görevden alınan bu isimlerin yanında sadece bir atama yapıldı. Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı makamına Taha Çakmak getirildi. Taha Çakmak, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu'nda Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 

Dolar Kurunda Son Rakamlar

Dolar kuru atamalar ve görevden almalar sonrasında yukarı yönlü bir hareket gerçekleştirdi. Gece saatlerinde bir miktar gerileyen dolar kuru yeni işlem gününe 9.15 TL bandından giriş yaptı. 

dolar 14 ekim

Dolar kuru gece saatlerinde alınan karar sonrasında 9.18 TL bandına yükseldi. Daha sonra ise 9.15 TL bandında dengelendi. Yeni işlem günün ilk saatlerinde dolar 9.15 TL'de yer alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@