Dolar Kuru İçin Haftanın İlk Rakamları Geldi! Asya Piyasalarında 1 Dolar Kaç TL Oldu?

Dolar kurunun yeni haftada alacağı pozisyon merak edilirken Asya piyasalarından haftanın ilk rakamları geldi. Dolar kuru ne kadar oldu, bu hafta yükselir mi? 

Finans 10.10.2021 - 23:34 10.10.2021 - 23:39 Engin Uzunoğlu

Geçtiğimiz hafta Türk ekonomisinin en önemli gündem maddesi dolar kurundaki yükselişlerdi. Dolar kuru 9 TL sınırına dayanırken herkes bu yükseliş gidişatının devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı. Dolar kuru bu haftaya nasıl başladı? Dolar kuru yeni haftada yükselmeye devam eder mi? Son piyasa verileri neler? Ekonomistler dolar kurunda yükseliş bekliyorlar mı?

ASYA PİYASALARINDAN İLK RAKAMLAR GELDİ!

Dolar kuruna ilişkin olarak haftanın ilk verileri Asya piyasalarından geldi. Asya piyasalarında sasat farkından dolayı işlemlerin erken başlamasından dolayı ilk rakamlar oradan geliyor. Uluslararası finans piyasalarında şu anda Türk lirasının dolar kuru karşısındaki kayıplarının yeni hafta da devam ettiği görülüyor. Yeni hafta verilerine göre küçük çaplı yükseliş ile yeni haftaya giren dolar kuru yükseliş trendinde ısrar ediyor. 

DOLAR KURU YENİ HAFTADA KAÇ TL OLDU?

Dolar kuru şu anda asya piyasalarında 8,9686 TL'den işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta 8.9614 TL'den kapanan dolar kurunda yükseliş miktarı 0,0072 TL olurken yükseliş oranı da yüzde 0,08 TL oldu. Dolar kurundaki bu yükseliş eğiliminin yeni haftada da devam etmesi bekleniyor. Ancak genel görünüm şu anda ortaya çıkmadı. 

dolar kuru yeni haftada ne kadar oldu

DOLAR KURU BU HAFTA YÜKSELİR Mİ?

Asya piyasalarında rakamların gelmesi ile dolar kurunda yükselişler görülse de ana görünüm yarın sabah Türkiye piyasalarının açılması ile ortaya çıkacak. Türk lirası lehine olabilecek gelişmeler için piyasaların açılmasının beklenmesi gerekiyor. Merkez Bankası'nın dolar kuruna karşı atacağı adımlar ve Türkiye'ye olası para girişleri ile kur yeniden fiyatlanacak. Ancak bunun için somut gelişmelerin veri akışı olarak piyasalara duyurulması gerekiyor.

EKONOMİSTLERİN DOLAR KURUNDA HAFTALIK BEKLENTİLERİ

Dolar kurunda meydana gelen yükselişler ekonominin en önemli gündem maddesi oluyor. Dolar borcu olanlar veya dolar yatırımı yapanlar dolar kurunun yönünü merak ediyorlar. Ekonomistler dolar için pozitif bir tablo çizmeseler de yeni haftada sert yükselişler beklenmniyor. Dolar kurunun yeni haftada 8,90 TL'nin üzerinde fiyatlanması ve olası yükselişlerde de 9,10 TL'yi geçmemesi bekleniyor. Bu hafta dolar kurunu büyük oranda etkilemesi beklenen bir veri akışı da bulunmuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@