Dolar Tahminleri Olay Olan Necmettin Batırel: Doları 9.50 Liraya Düşürecekler, Dolarını Satmayan Altında Kalacak!

Dolar kuru paraşütsüz düşecek tahmini ile olay olan ve o dönemde dolar kurunun 18 liradan 10 liraya düşeceğini doğru bilen Necmettin Batırel bu seferde 9,50 TL tahmininde bulundu. Dolar düşecek mi?

Finans 11.01.2022 - 12:17 11.01.2022 - 12:17 Gülcan Özer

Doların 18.36 TL seviyesini görerek tüm zamanların tarihi rekorunu kıran dolar kuru için "paraşütsüz düşecek" açıklamasını yapan Necmettin Bartırel, aynı akşam Erdoğan tarafından açıklanan kur korumalı TL mevduat hesabı ile doların yaşadığı büyük düşüşü doğru tahmin ederek büyük çıkışa imza atmıştı. Ekonomist Özgür Demirtaş ile katılmış olduğu tartışma programında "şakkadanak satarım" açıklaması ile sosyal medyada videoları dolar her yükseldiğinde paylaşılan Batırel, yeni dolar kuru tahmini ile büyük yankı uyandırdı. 

Dolar kurunda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken dolar kurundaki düşüşün sürüp sürmeyeceği ve yeniden 15 TL seviyesini aşarak 18 lirayı görüp görmeyeceği merak konusu olmuştu. Elinde doları olanlar, dolar almak isteyenler ve dolar borcu olanlar dolar kurunda yön ve beklentiler ile uzman yorumları, değerlendirmelerini takip ediyordu. Konu hakkında son açıklama ise ekonomist Necmettin Batırel'den geldi. 

DOLAR PARAŞÜTSÜZ DÜŞECEK TAHMİNİ TUTMUŞTU! NECMETTİN BATIREL ŞİMDİDE 9.50 TL OLACAK DEDİ

Özgür Demirtaş ile karşı karşıya geldiği ekonomi programında yapmış olduğu yorumlar ile adını duyuran ve son olarak ise dolardaki büyük çöküşü saatler öncesinden doğru tahmin ederek büyük çıkış yakalayan ekonomist Necmettin Batırel yeni dolar tahmini ile ağızları açık bıraktı. Türkiye Gazetesi ekonomi yazarı olan Batırel köşesinde kaleme aldığı yazısında Türk ekonomisin çağ atladığını söyledi. 

yeni dolar tahmini 11 ocak

MART AYINDA DOLAR NE OLUR 2022?

Batırel bugünkü köşesinde kaleme aldığı yazısında "Çok önemli not: Özel bankalar döviz cinsi mevduatlarının ’unu 21 Ocak'a %20’sini ise 18 Mart’a kadar Türk lirasına çevirmek zorunda. Demek oluyor ki, bankaların 120 milyar dolarlık toplam mevduatının 12 milyar doları 21 Ocak’a kadar, geriye kalan 28 milyar doları ise 18 Mart'a kadar bozdurulacak.

Bu durumda Türk lirası büyük değer kazanacak enflasyon düşecek, "faiz köpüğü" alınacak... Yazın bir tarafa: Dolar mart sonunda 9,5 liradır. Dövizleri bugünden satın kurtulun yoksa altında kalacaksınız..." diyerek dolar kurunda büyük düşüş yaşanacağını iddia etti. Necmettin Batırel Mart ayı sonunda dolar kurunun 9,50 lira seviyesine düşeceğini söyledi. 

dolar 950 tl olur mu

DOLAR KURU NE OLUR, DOLAR DÜŞER Mİ, YÜKSELECEK Mİ?

Dolardaki yaşanan dalgalanma ekonomistlerin tahminlerine de yansırken bazı ekonomistler doların düşeceğini, bazı ekonomistler ise yükseleceğini belirtiyor. Ekonomist Selçuk Geçer doların 18 lira olacağını savunurken Necmettin Batırel ise 9,50 liraya düşeceğini açıkladı. Kimin haklı çıkacağını ise ilerleyen zaman gösterecek. 

NOT: Burada yer alan bilgiler ilgili kişilerin açıklamalarından derlenmiş olup emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@