Dolar ve Altın Fiyatları Beklemede! ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

ABD tarım dışı istihdam verisi Ağustos 2021 için beklenen gün geldi. Tarım dışı istihdam artarsa dolar ve altın ne olur, bugün saat kaçta açıklanacak, ne olur?

Dolar ve Altın Fiyatları Beklemede! ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Finans piyasalarının beklediği büyük gün geldi. Amerika tarafından açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi piyasada hem dolar kuru hem de altın fiyatlarına yön verecek. Veriler açıklanmadan önce hem dolar kuru hem de ons altın fiyatı için geri çekilme hızlandı.

Özellikle de ons altının fiyatı uluslararası piyasada 1800 dolar dayanak noktasının da altına inerek yatırımcısını üzdü. Dolar kuru da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan faiz indirimi açıklamasından bulduğu desteğe rağmen yeniden düşüşe geçti.

ABD TARIM DIŞI İSTİHDAM VERİSİ BUGÜN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Özellikle de altın yatırımcıları tarafından yakından takip edilen ve altın fiyatlarına yön veren en önemli veriler arasında gösterilen ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi için beklenen büyük gün geldi. Amerikan ekonomisinde gidişatın işaretini veren öncü göstergeler arasında yer alan veri bugün açıklanacak.

Temmuz ayı tarım dışı istihdam verisi bugün Türkiye Saati ile 15:30 itibari ile açıklanacak.

tarım dışı veri altını nasıl etkiler

TARIM DIŞI İSTİHDAM ARTARSA DOLAR VE ALTIN NE OLUR, YÜKSELİR Mİ, DÜŞER Mİ?

Tarım dışı istihdam verisi için beklentiler ilan edilirken açıklanacak olan rakamın beklentileri aşması ya da altında kalması ekonominin gidişatını gösterecek. Söz konusu rakamlara göre FED varlık alımları politikası belirlenecek.

FED daha önce yaptığı açıklama ile istihdam piyasasının varlık alımı konusunda kararlarda en önemli belirleyen olduğunu duyurmuştu. FED tarafından alınacak olası bir parasal sıkılaşma kararı doları desteklerken altın fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturacak.

SONRAKİ HABER