Doların Kayışı Koptu, Faiz Çakıldı! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları Düştü

Merkez Bankası faiz indirimi sonrası doların freni patladı, mevduat faizleri çakıldı. Son dakika olarak duyuruldu, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank faiz oranları düştü. En yüksek faiz hangi bankada

Finans 23.10.2021 - 13:33 23.10.2021 - 13:33 Gülcan Özer

Piyasaları dün bir kere daha açıklamış olduğu faiz kararı ile ters köşeye yatıran Merkez Bankası en fazla 100 baz puan faiz indirimi beklenirken 200 baz puanlık faiz indirimi kararı açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında gözler bankaların mevduat faiz oranlarına çevrilmişti. 

Merkez Bankası tarafından 200 baz puan olarak yapılan faiz indirimi ile beraber bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarında indirim haberleri peş peşe gelmeye devam ederken 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları için de ilk indirim haberleri gelmeye başladı. Ne yazık ki kredi faiz oranlarında işi ağırdan alan bankalar mevduat faiz oranlarını son derece sert bir şekilde indirdi. 

BANKALARIN MEVDUAT FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ?

TCMB Ekim 2021 PPK toplantısı ile faiz indirimi yapılırken 200 baz puanlık faiz indirimi ilk olarak bankaların mevduat faiz oranlarına yansımaya başladı. Bankalar mevduat hesabı olan müşterilerine yönelik olarak uygulamış oldukları faiz oranlarında indirim kararlarını peş peşe açıklamaya başlarken kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank mevduat faizleri de düşürüldü. 

ziraat-bankası-mevduat-faizi-hesaplama

ZİRAAT BANKASI VADELİ HESAP FAİZ ORANLARI 2021! 100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ KAÇ TL?

Devlet bankası olması nedeni ile parası olan kişilerin en çok güvendikleri bankaların arasında yer alan Ziraat Bankası yüzde 16 olan vadeli mevduat hesabı faiz oranını yapmış olduğu güncelleme ile yüzde 14 seviyesine çekti. Banka tarafından yapılan güncelleme ile mevduat hesabında 100.000 TL faiz getirisi aylık bin 166,03 liraya düşmüş oldu. 

halkbank-faiz-oranı-hesaplama

HALKBANK VADELİ HESAP ORANLARI DÜŞTÜ! 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ EN YÜKSEK KAÇ?

Vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını güncelleyen bir diğer banka ise Halkbank oldu. Halk Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı için oranını yüzde 15,25 seviyesine çekti. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı e Mevduat hesabı açan kişiler için yüzde 15,25 olarak güncellendi.

vakıfbank-arı-hesabı

VAKIFBANK ARI HESABI ile 32 GÜNLÜK FAİZ ORANI DÜŞTÜ! VAKIFBANK GÜNLÜK FAİZ KAÇ?

Bir diğer devlet bankası olan Vakıfbank arı hesabı faiz oranı rakamının yüzde 18,25 seviyesinden yüzde 16,25 seviyesine çekti. Yapılan faiz indirimleri bankada parası olan kişilerin en yüksek mevduat faiz oranı ile dahi gelir kaybı yaşamasına neden olacak. Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi faiz oranları için indirim yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@