Dünyanın En Ucuz Otomobili Changli J10 Türkiye Pazarına 20 Bin TL Satış Fiyatıyla Giriyor!

Otomobil fiyatlarında meydana gelen yükselişlerin ardından Çin'in otomotiv devi dünyanın en ucuz otomobilini Türkiye piyasasına sokmaya hazırlandığı iddia edildi. 

Finans 18.11.2021 - 00:41 18.11.2021 - 00:41 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil satın almak isteyenler oldukça yüksek maliyetleri karşılamak zorunda kalıyorlar. Bu da sıfır kilometre otomobillerin nsatışlarında olumsuz bir etki bırakıyor. En ucuz fiyatlı sıfır kilometre otomobiller için bile 160 Bin TL ile 200 Bin TL arasında ödeme yapmak zorunda kalan vatandaşlar otomobil taleplerini ertelemek zorunda kalıyorlar. 

Türkiye'de otomotiv sektörünün içerisinde kaldığı fiyat baskısı yalnızca ülke içindeki sektör kaynaklarının değil küresel sektör kaynaklarının da dikkatini çekti. Türkiye pazarının önemini bilen Çin'in otomotiv devi Changli'nin tüm hesapları baştan yaptıracak bir hamle peşinde olduğu iddia edildi. 

DÜNYANIN EN UCUZ OTOMOBİLİ GELİYOR

Otomotiv sektörünün içinden verilen bilgilere göre dev firma Changli, Türkiye piyasasında dünyanın en ucuz otomobili ile bomba gibi giriş yapacak. J10 modeli ile Türkiye'ye girecek olan firmanın bu otomobil ile satış rekorlarını kırmayı hedeflediği bildirildi. Dünya genelinde tanınan bir araç olan J10, niteliklerinden ziyade fiyatıyla dikkat çekiyor. 

changli j10

FİYATI 20 BİN TL OLACAK

Yüksek fiyatlı otomobillere karşı dünya piyasasında fiyatıyla varolona J10 için Türkiye fiyatının 20 Bin TL olacağı bildirildi. Mini otomobil segmentinde yer alan J10'un elektrikli otomobil olduğu belirtildi. Bu araç hem Çin'de hem de dünyadan en ucuz otomobil unvanına sahip. Türkiye'de 10 Bin TL ile piyasaya girecek olması ile de Türkiye'de de en ucuz otomobil olarak yer alacak. 

3 KİŞİLİK ARAÇ SAAT 35 KM HIZA ULAŞIYOR

Changli J10 ile alakalı olarak araştırmalar da yoğunlaştı. Elde edilen bilgilere göre çok gelişmiş teknik özelliklere sahip olmayan bu araç şehir içi kullanımda büyük ilgi görebilecek niteliklere sahip. Saatte maksimum 35 km hıza ulaşabilen Changli J10, 3 kişilik olarak tasarlandı. Ön ve arka lambalar led şeklinde dizayn edilen J10'un büyük bir satış rakamına ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@