EGM Bekçi Alımı Başvuru Formu! En Az 6 Bin 767 TL Maaşla Lise Mezunu EGM Bekçi İlanı Ne Zaman?

EGM Jandarma Bekçi alımı ne zaman? 2022 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanı başvuru formu yayımlandı mı? Lise, önlisans, lisans mezunu KPSS'siz bekçi istihdam resmi duyurusu geldi mi? Haberde...

Finans 09.02.2022 - 17:14 09.02.2022 - 17:14 Mustafa Karagöz

Emniyet Genel Müdürlüğü 2022 yılı Bekçi alım ilanı ne zaman yayımlanacak, başvuru formu hangi tarihte nasıl doldurulacak? soruları yüz binlerce aday tarafından araştırılıyor. EGM 2022 yılı Bekçi ilanı, alım duyurusu detayları ile bekçi olmak isteyen adayların en az ne kadar maaşla göreve başlayacaklarını araştırdık. İşte 2022 bekçi alım ilanı ve tüm diğer detaylar. 

EGM 2022 BEKÇİ ALIM İLANI PA.GOV.TR BAŞVURU FORMU NE ZAMAN DOLDURULACAK?

Bekçi alımları için sırada olan adayların başvuru formundan önce sağlamaları gereken şartlar var. EGM bünyesinde bekçi olarak çalışmak isteyenler için ilan edilen şartlar; öğrenim, yaş, sağlık gibi başlıklardan oluşuyor. Ayrıca bekçi olmak isteyen adayların kamu hizmetinde çalışma konusunda kurumun belirlediği özel şartların tamamına da haiz olmaları isteniyor. 

EGM'de bekçi olmak isteyenler;

Öncelikle bekçi olmak için Türk vatandaşı olmak gerek. Adayların kamu haklarından mahrum olmaması gerektiği kılavuzda ikinci sırada bildirilen şart. Bu şartların dışında kurumun bir önceki alım ilanında yer verdiği koşullar "En az 167 cm boyunda olmak. Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. Askerlik ödevini bitirmiş olmak. Başvuru yapılacak il sınırları içinde ikamet ediyor olmak. 18 yaşını tamamlamış 31 yaşından gün almamış olmak. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak. Lise, önlisans veya lisans mezunu olmak. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak ve Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak." maddeleri ile listelendi. 

İlan için başvurular;

Bekçi alımı 2022 duyurusu için resmi ilan Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanacak. Adaylar ön başvurularını pa.gov.tr adresinden yapacaklar. İlana başvuruların ne zaman olacağı noktasında somut bilgi olmamasına rağmen nisan mayıs gibi ilanın gelebileceği tahmin ediliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@