Elektrikli Tofaş Şahin Sonrası Renault Brodway R9 2022 Modeli Yollara Geri Dönüyor! Satış Fiyatı Kaç TL Olacak?

Tofaş Şahin modelinin piyasaya geri döneceği açıklanmıştı. Bir geçmiş model açıklaması da Renault Brodway 2022 için geldi. Brodway satış fiyatı kaç TL oldu?

Finans 20.02.2022 - 17:10 20.02.2022 - 17:30 Gülcan Özer

2022 model Brodway arabaların fiyatları için beklenen açıklama geldi. Ezeli rakipler olarak gösterilen ve bir döneme damga vuran Tofaş Şahin arabalar için geri dönüş haberi verilirken bir dönüş haberi de Renault Brodway tarafından verildi. 

22 yıllık aradan sonra Renault Brodway yollara geri dönüşü hazırlanırken Tofaş Şahin açıklamasının ardından Brodway konusunda da fiyat aralığı belli oldu. Tofaş Şahin modeli ile ezeli rekabet halinde bulunan Renault Brodway modelinin geri dönüş haberi en çok ucuz sıfır araç almak isteyen kişileri mutlu etmişti. 

RENAULT BRODWAY 2022 SIFIR ARAÇ FİYATI NE KADAR KAÇ TL ÖDEYECEK?

Fiat, Tofaş ve Renault markalarının geri dönüş haberi vermesi ile beraber sıfır araç almak isteyen kişiler ucuz araba sahibi olma imkânı doğdu. Renault R5 Modeli için verilen geri dönüş haberi ile aracın elektrikli motor seçeneği ile satışa sunulacağı ilan edilmişti. Hatırlanacağı üzere bir dönem ezeli rakip olarak boy gösteren Tofaş Şahin içinde 2022 modeli ile geri döneceği açıklanmıştı. 

elektrikli tofaş şahin

TOFAŞ ŞAHİN 2022 ELEKTRİKLİ ARAÇ SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Bu sene Eylül ayında banttan indirileceği ve yıl bitmeden satışa sunulacağı iddia edilen Tofaş Şahin modeli için ilk açıklanan satış fiyatı 170 Bin TL olmuştu. Ucuz sıfır araç almak isteyen kişilere hitap edeceği açıklanan modelde çok daha hafif ve spor bir tasarım kullanılacağı ilan edilirken modelin hibrit motorla yani elektrikli motora sahip olarak üretileceği iddia edilmişti. 

renault brodway

RENAULT BRODWAY 2022 SATIŞ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL OLACAK?

Tofaş Şahin'in ezeli rakibi Renault Brodway için de geri dönüş açıklaması yapılmıştı. Renault Brodway modelinin en çok satan serisi olan R9 serisinin tekrar üretime alınacağı belirtilirken aracın yollara çıkış tarihi ise 2024 olarak açıklandı. 2000 senesine kadar Türkiye'nin en çok satan araba modelleri arasında yer almayı başaran Brodway ucuz araba sahibi olmayan kişilerin ilk tercihi olarak öne çıkıyordu. 

Renault Brodway modelinde yeniden üretim planları olduğu basına sızdırılırken bu aracın Türkiye pazarına sürülüp sürülmeyeceği konusunda ise kesin bir açıklama yapılmadı. Ancak aracın piyasaya sürülmesi durumunda en ucuz satış fiyatının 200 bin TL olacağı belirtiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@