Emekli İkramiyelerinde Yeni Gelişme! Yılbaşında Emekliye 1100 Lira İkramiye Ödemesi Yapılacak mı?

Emekliler için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yılbaşı ikramiyesi emeklilere verilecek mi? Emekliler yeni yılda 1100 lira ödeme alabilecekler mi?

Finans 06.12.2021 - 12:00 06.12.2021 - 12:04 Elif İşçi

Pandemi ve döviz kurunda meydana gelen yükseliş derken emekli yaşadığı geçim sıkıntısını birden ikiye katlamış oldu. Yeni yıl gelirken emekli yüzünü güldürecek yeni destekler beklemeye devam ediyor.

Her yıl emeklilere şart aranmaksızın dini bayramlar öncesinde iki kez 1100 lira bayram ikramiye ödemesi yapılıyor. Yeni yıl gelirken yaşanılan ekonomik sıkıntılardan nasibini alan emekliler yılbaşında da 1100 liralık emekli ikramiye ödemesinin yapılmasını talep ediyorlar.

YILBAŞINDA EMEKLİLERE 1100 LİRA İKRAMİYE ÖDEMESİ YAPILACAK MI?

Bankalar tarafından verilen promosyon ödemeleri çok konuşulurken bunun yanı sıra emekli ikramiye ödemeleri de gündeme gelmeye başladı. Pandemi döneminde normalde 1000 lira ikramiye ödemesi alan emeklilere gelen zamlar sonrasında ilk kez 1100 lira ödeme yapılmıştır.

Emekliler yaşanan ekonomik sıkıntılar ve üst üste gelen zamlar nedeniyle son derece şikayetçiler. Geçim sıkıntısı yaşadıkları için yılbaşında da emekli ikramiye ödemesi almak istiyorlar. Henüz konu hakkında bir ilerleme kaydedilmedi ancak Aralık ayı içerisinde konunun mecliste gündeme gelmesi bekleniyor.  Meclis tarafından yılbaşı ikramiyesinin gündeme getirilmesinin hemen ardından kabul edilmesi halinde yeni yıl gelmeden ödemeler yapılacak. Resmi gazete’de yayınlanmasının ardından herhangi bir başvuru yapmaya gerek kalmadan emekliler belirlenen tarihlerde ikramiyelerini bankalarından alabilecekler.

KAMU BANKALARI YENİ YIL ÖNCESİ KREDİ KAMPANYALARINA BAŞLIYOR!

Emekli İkramiyelerinde Yeni Gelişme! Yılbaşında Emekliye 1100 Lira İkramiye Ödemesi Yapılacak mı?2

Yılbaşı ikramiyesinin onaylanmama ihtimaline karşı, yeni yıl için kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank avantajlı kampanyalar düzenleyecekler. Emeklilere özel olarak düzenlenecek kredi kampanyaları, maaşlar üzerinden 10 bin lira limitli olarak verilecek.

10 bin lira kredi kamu bankalarında 36 ay vadeli ve üstelik çok düşük faiz oranları ile verilecek. Üstelik bankalardan henüz emekli maaşını taşıyarak promosyon ödemesi almamış olan emeklilere özel 750 lira ek ödeme yapılacağının da altı çizildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@