Emekli Maaş Promosyonunda 750 TL ile Beraber Kasko ve Konut Sigortası İndirimi

Emekli maaşını Ziraat Bankası’na taşıyan emekliler dikkat. Ziraat Bankası Emeklilere Kasko ve Konut Sigortası İndirimi Yapacak . Ziraat' e Uğramadan Sigortanızı Yaptırmayın.

Finans 29.10.2021 - 23:37 29.10.2021 - 23:37 Serhat Karaman

Gün geçmiyor ki Ziraat Bankası’ndan özel bir kampanya duyurulmasın. Belirli dönemlerde emeklilere özel kampanyalarla adından söz ettiren Ziraat Bankası, yine yepyeni bir kampanya ile emeklilerin karşısında.

Emekli maaşını Ziraat Bankası’na taşıyan ya da hâlihazırda Ziraat Bankası’ndan alanlar, kasko ve konut sigortalarında indirim hakkı elde ediyor. Kampanya şartları ve ayrıntılar için haberimizi incelemeye devam edin.

Poliçeler Türkiye Sigorta’dan, İndirimler Ziraat’ ten

Türkiye Sigorta tarafından gerçekleştirilecek poliçe işlemlerinde geçerli bu kampanya, konut ve kasko sigortalarını kapsamakta. Kampanyadan yararlanmak üzere poliçe talebinizi Ziraat Bankası şubelerine iletmeniz gerekmekte. Kasko sigortalarında , konut sigortalarında ise ’lik bir indirim söz konusu. Örnek verecek olursak normal şartlarda kasko priminiz 3.500 TL ise bu kampanyaya dâhil olarak 350 TL’lik indirim hakkı elde edebiliyorsunuz. Kasko poliçeniz ne kadar yüksekse banka tarafından sunulacak indirim tutarı da o derece yüksek olacaktır.

Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alıyorsanız aylığınızı aldığınız şubeye başvurarak kasko ya da konut sigortası yaptırmak istediğinizi beyan ediyorsunuz. Daha sonra ilgili varlık için tescil belgesi sunmanız gerekiyor. (Örneğin; kasko sigortası için araç ruhsatı, konut sigortası için tapu fotokopisi gibi) Ardından poliçe teklifiniz alınıyor ve indirimsiz prim tutarının ne kadar olduğu bilgisi sunuluyor. Kampanyadan yararlanmanız halinde ne kadarlık bir indirim hakkı elde edeceğiniz de bildiriliyor ve kabul etmeniz halinde poliçeniz şubede kesiliyor.

Ziraat Bankası tarafından emeklilere özel düzenlenen bu kampanya, banka tarafından yapılacak ikinci bir duyuruya kadar devam edecek. Kasko ve konut sigortaları hususi varlıklar için geçerli olup ticari işletmeler faydalanamamakta. Ayrıca sadece Türkiye Sigorta şirketi tarafından yapılacak poliçeler için indirim hakkı söz konusu.

Emekli maaşını başka bir bankadan alan vatandaşlarımız, şubeye giderek ya da e-devlet kapısını kullanarak maaşlarını Ziraat Bankası’na taşıyabilirler. İlk maaşın Ziraat Bankası hesabına yatması sonrasında kampanyadan yararlanmak mümkün olacaktır. Ayrıca maaşını Ziraat’ e taşıyanlar maaş miktarına göre nakit promosyon da alabilirler.

Maaş miktarına göre Ziraat tarafından ödenen promosyon tutarları aşağıdaki gibidir;

0 TL – 1.499 TL arası: 500 TL nakit promosyon

1.500 TL-2.499 TL arası: 625 TL nakit promosyon

2.500 TL ve üzeri: 750 TL nakit promosyon

Gelişmelerden Haberdar Olun

@