Emeklilere 2.750 TL kurban parası! Banka şubesine kimlikle başvurulacak

Akbank Mayıs Haziran dönemi emekli promosyon tutarını açıkladı. 2.750 şartsız ödeme yapacak olan Akbank emekli müşterilerinin kimlikleriyle gelip başvuru yapmasına hemen ödeme yapacak.

Finans 28.05.2022 - 10:57 28.05.2022 - 10:57 Mustafa Karagöz

Kurban bayramı öncesinde ek kaynak arayan emekliler için değerlendirilebilecek olan seçeneklerden birisi de Akbank emeklilik promosyonu. 

Banka maaşını kendi bünyesinden almayan emeklilerin, maaş müşterisi olmaları durumunda kayıtsız, şartsız promosyon ödemesi yapıyor. Ödemeler peşin ve toplu halde oluyor. Kurban bayramı öncesinde başvuru yapanlar ise 2.750 TL ödeme alacaklar. 

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE EMEKLİLERE 2.750 TL

Temmuz ayının ilk günlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı'nda birçok emekli ek desteğe ihtiyaç duyacak. Yüksek olan enflasyon oranları emeklilerin zaten zorlanmalarına neden olurken kurban bayram masrafı da bu süreçte cüzdanları zorlayacak. Nakit desteğinin en çok hissedileceği bayram döneminde ise emekliler maaş promosyonu olanaklarını değerlendirebilirler. 

Kendi bankasından düşük promosyon alanların da değerlendirebileceği kampanya ile vatandaşlar, Akbank şubelerine gidecekler. Banka şubesinden kimlikleri ile maaşlarını Akbank'a taşımak istediklerini bildirecek emekliler 3 yıllık taahhüt imzalayacaklar. 3 yıllık söz veren emeklilere 2.750 TL ödeme yapılacak. Ödemeler maaş tutarına göre değişebilecek. 

Maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan tüm emekli dul yetim maaşı alanlar için peşin olarak 2.750 TL ödeme yapılacak. 

Maaşı 2.500 TL'den az, 1500 TL'den çok emekli vatandaşlar ise 2.300 TL promosyon kullanabilecekler.

Maaşı 1.500 TL'den daha az olanlar için ise 1850 TL'lik tutar hesaba yatacak. 

DAHA ÖNCEDEN BAŞKA BİR BANKADAN PROMOSYON ALIP SÜRESİ DOLMAYANLAR

Daha önce herhangi bir banka ile sözleşme imzalayıp promosyon ödemesi alanlar, bankaları ile sözleşmelerini sona erdirebilirler. Bu durumda ödenen promosyon bankaya iade edilecek. Ayrıca sözleşme kapsamında ek bir seçenek var mı kontrol edilir ve yükümleri yerine getirilir. Daha sonra o banka ile sözleşme sona erdirilip Akbank'a veya diğer başka bankaya maaşlar taşınabilir.

AKBANK MAAŞ MÜŞTERİSİ OLACAKLAR İÇİN AÇIKLAMA

Banka resmi sitesinden emekli promosyon ödemeleri hakkından bilgi verdi. Emeklilerin ne kadar ödeme alacaklarına ilişkin açıklamada bulunan Akbank; SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşınızı ilan edilen tarihler arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşınızı Bankamızdan almayı taahhüt ederek 2.750 TL’ye varan promosyon fırsatından yararlanabilirsiniz, bilgisini paylaştı. 

Başvurular banka şubeleri yerine Akbank Mobil ve İnternet veya Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla da yapılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@