Emeklilere TC Kimlik Numarasına 8.500 TL Para Yatacak, Başvuran Hemen Alacak!

Kurban Bayramı öncesi nakit paraya ihtiyacı olan emeklilere Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi kampanyası ile nakit para desteği sağlıyor.

Emeklilere TC Kimlik Numarasına 8.500 TL Para Yatacak, Başvuran Hemen Alacak!

TÜİK tarafından açıklanacak olan Haziran ayı enflasyonu ile beraber Temmuz ayında emekli maaşlarına uygulanacak olan enflasyon farkı zammı rakamı netleşecek. Kurban Bayramı'nda emekliler hem zamlı emekli maaşı hem de bayram ikramiyesi alacaklar. Buna rağmen yine de nakit paraya ihtiyacı olan emeklilere aradıkları nakit para desteği Halkbank tarafından sunuldu.

Halk Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketinde en uygun faiz oranı ile nakit para desteği sağlarken, 25 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredisi paketlerinde yüzde 1,55 faiz oranı ile nakit para desteği sağlanıyor. Daha yüksek tutarlı nakit para ihtiyacı olan kişilere yönelik olarak verilen kredilerde ise faiz oranı yüzde 1,69 olarak açıklanmış durumda.

HALKBANK MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİ NEDİR?

Türkiye'nin en büyük bankaları arasında yer alan Halk Bankası tarafından emeklilere özel olarak sunulan ihtiyaç kredisi paketidir. Bu paketten maaşını Halkbank'tan alan emekliler ya da maaşını Halk Bankası'na taşıma sözü veren emekliler yararlanabilmektedir.

mutlu emekli ihtiyaç kredisi-1

Halkbank emekli ihtiyaç kredisi paketinde sadece kimlik belgesi ile başvuru kabul ederken internet şubesi müşterisi olan emekliler anında nakit para desteği için internetten kredi başvurusu yapabilecek. İsteyen emekliler çekmiş oldukları ihtiyaç kredisi tutarını 3 ayda bir eşit taksitli olarak ödeyebileceği gibi isteyen emeklilerde ilk taksit ödemelerini 3 kadar erteleyebilecek.

halkbank mutlu emekli kredisi hesaplama

HALKBANK EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK TAKSİT TUTARI KAÇ TL?

Emeklilere yönelik 100 bin liraya kadar nakit para desteği sağlayan Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi paketinde kullanılan kredi tutarına göre faiz oranı belirliyor. 36 ay vadeli 25 bin TL ihtiyaç kredisi paketinde kredinin aylık taksit tutarı 971 TL olarak gerçekleşirken 24 ay vadeli 100 bin TL kredi paketinde ise bankaya yapılacak olan geri ödeme yüzde 1,69 faiz oranı üzerinden 5 bin 354 TL olarak gerçekleşecek.

8 bin 500 TL ihtiyaç kredisi çeken emeklilerin aylık ihtiyaç kredisi taksit ödemesi ise 330 TL olarak gerçekleşecek. İhtiyaç kredisi paketinden yararlanmak isteyen emekliler başvurularını maaşlarını aldıkları banka şubesi üzerinden yapabileceği gibi aynı zamanda internet şubesi müşterisi ise internetten de kredi başvuru formu doldurabilecek.