Emeklileri Çifte Bayram Ettirecek Detay! Bayram İkramiyesine Yüzde Yüz Zam Gelebilir!

Milyonlarca emekli Kurban Bayramı ikramiyelerine zam bekliyor. Enflasyonda görülen artış sonrasında bayram ikramiyelerine yüzde 100 bir artış olabileceği iddia edildi!

Finans 20.05.2022 - 17:05 20.05.2022 - 17:05

Milyonlarca emekli geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda ikramiyelerde artış yapılmasına yönelik büyük bir beklenti içine girmişti. Ancak 2022 yılının ilk bayram ikramiyesi ödemelerinde herhangi bir artış yapılmadı. 1.100 TL olarak yapılan ikramiye ödemelerinde Kurban Bayramı için yeni bir artış gündeme geldi. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen enflasyondaki artışını önümüzdeki bayram için ikramiyelerde de artış ihtimalini gündeme getirdi.

Kurban Bayramı İkramiyesi 2.200 TL Olabilir!

Yılda iki defa emeklilere ve ilgili grupta yer alan birçok vatandaşa bayram ikramiyesi verilmeye devam ediyor. 2022 yılında aratan enflasyon nedeniyle milyonlarca kişi 1.100 TL olarak verilen bayram ikramiyelerinde de artış beklentisi içine girmişti. Ancak geçtiğimiz Ramazan Bayramı için yapılan ödemelerde herhangi bir artış yapılmayacağı aktarıldı.

Konuya ilişkin ortaya çıkan yeni iddialar ise gündem oldu. Kulislerde konuşulanlara göre 2022 Kurban Bayramı ikramiyesinde yüzde yüzlük bir artış olması beklendiği iddia ediliyor. Söz konusu artışın yapılması halinde emeklinin Kurban Bayramı öncesinde alacağı bayram ikramiyesinin 2.200 TL olması bekleniyor.

2022 Emekli Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

teb emekli-3

Geride bıraktığımız Ramazan Bayramı sonrasında milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı’nı beklemeye koyuldu. Bu yıl 9 Temmuz Cumartesi gününde idrak edilecek Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin hesaplarına yine bayram haftası öncesinde ödemelerin yapılması bekleniyor. 3 – 8 Temmuz tarihleri arasında ilgililerin hesaplarına bayram ikramiyesi ödemelerinin yapılacağı ifade ediliyor.

Bayram İkramiyesi Kimlere Ödenecek?

2022 yılında bayram ikramiyeleri emeklilerin yanı sıra birçok farklı kesimden vatandaşın hesabına aktarılacak. Temmuz ayında 2022 yılının son bayram ikramiyesi ödemelerinden yararlanacak kişiler arasında birçok kişi yer alıyor. 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi yine şu kişilere ödenecek:

  • Ölüm aylığı alanlar,
  • Şehit yakını ve gaziler,
  • Vazife ve harp malullüğü aylığı alanlar,
  • Geçici köy korucuları,
  • Er ve erbaşlar,
  • Şeref aylığı alanlar,
  • Şampiyon sporcular,
  • Terörden zarar görmesiyle aylık bağlanan siviller.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@