Emeklilerin beklediği haber geldi! Çalışma Bakanı Bilgin'den en düşük emekli maaşına zam açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli maaşlarına yönelik bir açıklamada bulunarak en düşük emekli maaşlarına zam yapılacağını açıkladı. Bakan Bilgin zam için mayıs ayını işaret etti.

Finans 26.04.2022 - 13:28 26.04.2022 - 13:31 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Emeklilerin maaşlarına ne kadar zam yapılacağına ilişkin hesaplamalar ekonomi gündemlerinde yer alırken maaş zam oranına ilişkin resmi açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin , A Haber'e açıklamalarda bulunarak en düşük emekli maaşı için yeni düzenleme sinyali verdi. 

ÇALIŞMA BAKANI VEDAT BİLGİN'DEN EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin. A Para Ankara Haber Müdürü Murat Ovucu'ya açıklamalarda bulundu. Emekli maaşlarına düzenleme sinyali veren Bakan Bilgin, 2.500 TL olan en düşük ödemelerin artacağını söyledi. Zam tutarının ne kadar olacağına ilişkin henüz bir rakam aktarmayan Bakan Bilgin 1 Mayıs tarihinde tüm detayları açıklayacağını ifade etti. Yapılan açıklama ile birlikte en düşük emekli maaşı tutarının artırılacağı bildirildi. Maaşlar Temmuz 2022'de değişecek. 

Çalışma ve Sosyal ve Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli maaşlarına ilişkin "Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Detayları 1 Mayıs'ta açıklayacağım"  dedi. 

EMLAK365.COM OLARAK EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞLARININ ARTABİLECEĞİNİ ÖNGÖRMÜŞTÜK

Emlak365.com olarak emeklilerin maaşlarına ilişkin kısa süre önce yapmış olduğumuz haberimizde; en düşük ödemelerin artabileceğini öngörmüştük. Temmuz ayında enflasyon oranlarının yüzde 35 bandında olabileceğini ve bu zam ile birlikte 2.500 TL'lik maaşların 3.375 TL'ye yükseleceğini hesaplamıştık. 2.500 TL maaş alan herkese enflasyon zammının doğrudan uygulanması durumunda ödenecek olan bu rakamın ise hükümet tarafından 3.500 TL'ye tamamlanabileceğini ifade etmişti. 

Emeklilere 3.500 TL maaş haberimizi okumak için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@