Emeklilerin Cebi İkramiyeyle Rahatlayacak! Yılda İki Kez 2.000 TL Toplam 4.000 TL Ödenebilir!

Memur maaşı, emekli maaşı ve asgari ücrete yapılan zamların ardından bayram ikramiyesiyle ilgili detaylar netleşiyor. İkramiye tutarı 4.000 TL'ye çıkabilecek.

Finans 21.02.2022 - 15:01 21.02.2022 - 15:01 Büşra Uluşen

Son yıllarda emeklilere devlet desteği hız kesmiyor. Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere yapılan ikramiye ödemeleri ile emeklilerin cepleri bir nebze olsun rahatlıyor. Verilmeye başladığı tarihte 1000 TL olan bayram ikramiyesi, son yapılan zamla beraber 1.100 TL'ye yükselmişti. Şimdi ise asgari ücrete, memur maaşına ve emekli maaşına yapılan zamlar ardından ikramiyelere de zam yapılması söz konusu olacak. 

HER BAYRAM 2'ŞER BİN, TOPLAMDA 4 BİN TL!

Milyonlarca emeklinin maaşına yapılan zamdan sonra şimdi gözler bayram ikramiyelerine çevrildi. Bayram yaklaşırken, cepleri rahatlatan ikramiye ödemelerine de zam yapılması konusu gündeme geliyor. Her iki bayramda da ödenen ikramiyelerin yüzde 100 artırılması ve toplamda 4 bin TL ikramiye ödenmesi üzerinde görüşmelerin sürdüğü iddia ediliyor. 

emekli ikramiye

Bu bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesi ve duyurulması ile emeklilere Ramazan Bayramında 2 bin TL, Kurban Bayramında da 2 bin TL olmak üzere toplamda 4 bin TL ikramiye verilmesi söz konusu olacak. 

Emekli ikramiyesi için herhangi bir başvuru şartı aranmazken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikramiye duyurusu yapmasının ardından banka hesaplarına net 2.000 TL ödeme yapılacak. Bayram ikramiyelerine yüzde 100'e yakın zam yapılmasının ardından geçtiğimiz yıl 1.100 TL olan ikramiye, 2.000 TL'ye yükselecek. 

Edinilen bilgilere göre konu hakkındaki görüşmelerin sürdüğü bildiriliyor. Konu ile ilgili kesin bir bilginin Ramazan bayramından birkaç gün önce kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor. 

emekli ikramiye2

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENİYOR?

Devlet tarafından verilen bayram ikramiyesi SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı emeklileri, şehit yakınları, gaziler, ölüm aylığı alanlar, şeref aylığı alanlar, malulü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, Kore-Kıbrıs-istiklal gazileri, şampiyon sporculara ödenmektedir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@