15 Şehirde 44 Taşınmaz Satılacaktı! THK Taşınmaz Satışı Mahkeme Kararı İle İptal Edildi

Türk Hava Kurumu THK tarafından 15 şehirde 44 taşınmazı satışa sunmuştu. Resmi Gazete ile yayımlanan satış ilanına mahkeme tarafından durdurma kararı çıktı.
15 Şehirde 44 Taşınmaz Satılacaktı! THK Taşınmaz Satışı Mahkeme Kararı İle İptal Edildi

Türk Hava Kurumu tarafından 4 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yapılan duyuru kapsamında mülkiyet THK'ya ait olan 15 farklı ilde yer alan 44 mülkün ihale yöntemi ile satışa sunulacağı duyurulmuştu. Cenap Aşçı'nın başkanlık ettiği kayyum heyeti tarafından yönetilen THK tarafından yapılacak olan taşınmaz satışı için mahkeme yeni bir karar aldı.

Aralarında Antalya, Burdur, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, İzmir, Denizli, Erzurum, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Aksaray ve Yalova gibi illerin yer aldığı 15 farklı ilde yer alan 44 taşınmaz THK kayyum yönetimi tarafından satışa sunulmuş, satı duyurusu Resmi Gazete ile yapılmıştı.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI, THK SATIŞI DURDURULDU!

İhale sürecinin yargıya taşınması ile beraber mahkeme taşınmaz satışını durdurma kararını açıkladı. Yayımlanan ilan kapsamında 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü açık artırma usulü ile yapılacak olan taşınmaz satışı iptal edilmiş oldu.

15 Şehirde 44 Taşınmaz Satılacaktı! THK Taşınmaz Satışı Mahkeme Kararı İle İptal Edildi

Konut, büro, işyeri, tarla, arsa, bağ, dükkan ve devremülk olarak satışa sunulacak olan taşınmazlara yoğun ilgi gösterilmiş, açık artırma ihalesine geniş bir katılımcı kitlesinin katılacağı beklentisi oluşmuştu. İhaleye katılmak isteyen kişiler tekliflerini internet üzerinden sunacaklardı.

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada "Kayyum heyetinin Türk Hava Kurumu, THK Üniversitesi ve şirketler adına gayrimenkul ve menkul alıp satmasına izin ve yetki veren kararın tedbiren durdurulmasına, bu kararın da kayyım heyetine tebliğ edilmesine karar verilmiştir" ifadelerine yer verilerek satış kararının mahkeme tarafından durdurulduğu ilan edildi.