Ankara'ya Yeni Metro Hattı Müjdesi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçe'nin istifa etmesi ile boşalan koltuğa geçerek görevi devralan Mustafa Tuna yeni projeleri peş peşe hayata geçirmeye devam ediyor.
Ankara'ya Yeni Metro Hattı Müjdesi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçe'nin istifa etmesi ile boşalan koltuğa geçerek görevi devralan Mustafa Tuna yeni projeleri peş peşe hayata geçirmeye devam ediyor. 2018 yılında ekmeğe, suya ve ulaşıma zam yapmayacakları müjdesini veren Tuna aynı zamanda Ankara'ya yeni 4 adet metro hattı yapmak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelere Yapılacak?

Ankaralılara metro müjdesi veren Başkan Tuna metro hatlarının nerelere yapılacağı konusunda ise kesinlik kazanmadan açıklama yapmak istemediğini söyledi. Metro hatlarının bulunduğu bölgede yer alan konut fiyatlarını uçurması nedeni ile kesinlik kazanmadan spekülasyonlara yer vermemek için Ankara yeni metro hatları için kesin bir isim söylemeyen Tuna bağlantı hatları için ise bazı ipuçları verdi.

Hizmete giren Keçiören Metrosu AKM aktarma hattının çok iyi iş yaptığını belirten Tuna buna benzer projeler yapmak istediklerini dile getirdi. Yapılması planlanan metro aktarma hatları için Ankara Havalimanı metrosu (yapılması planlanan Ankara Kuzeykent metrosu ile bağlantılı olacak), Siteler ve Aydınlıkevler isimleri geçiyor. Büyük ihtimalle Kuzeykent metrosu, Keçiören metrosunun devamı şeklinde ilerleyecek ve iki metro hattı birbirine bağlantılı olarak çalışacak.

Ankara Siteler Metro Projesi Gerçekleşir Mi?

Pek çok bölgeden Siteler'e toplu ulaşımın bulunmaması ve buranın sanayi bölgesi olması Siteler metro hattının yapımını çok daha önemli bir hale getiriyor. Siteler - Aydınlıkevler metro projesi hayata geçirilirse bölgede yaşayan kişiler için toplu ulaşım büyük oranda kolaylaşırken aynı zamanda Ankara'nın raylı ulaşım haritası da genişleyecek. Metro hatlarının yanı sıra Ankara'ya yeni tramvay hatlarının yapılması da belediyenin planları arasında yer alıyor.

Ankara'da Trafik Sorunu Çözülecek

Tüm amaçlarının Ankara'da ki trafik sorununu çözmek olduğunu dile getiren Tuna bunun için ilk adımı Büyükşehir belediyesine ait olan otoparklarda ücreti 1 liraya çekerek yaptıklarını belirtti. Vatandaşların artık otoparkları kullanmaya başladıklarını bunun da trafiği büyük oranda rahatlattığını söyleyen Tuna, yapılacak yeni metro ve tramvay hatları ile bu rahatlamanın katlanarak artacağını dile getirdi. Kaynak: emlak365.com