Antalya'da Site Sakinleri Hukuk Zaferi Kazandı

12 katlı bir sitede yaşanan olay mahkemeye taşınarak Türkiye gündemine oturmuştu. Sitenin borçlarını ödemediği gerekçesi ile 12 katlı 2 blokun asansörlerinin kartlarına haciz gelmişti. Özellikle de sitenin üst katlarında yaşayan kişilerin büyük mağduriyet yaşanmasına neden olan olay 7 Mart tarihinde yaşanmıştı. Site sakinleri yapılan haciz işlemini protesto ederek kararı yargıya taşımış, yapılan protesto ise haber kanallarında kendisine yer bulmuştu. .
Antalya'da Site Sakinleri Hukuk Zaferi Kazandı

12 katlı bir sitede yaşanan olay mahkemeye taşınarak Türkiye gündemine oturmuştu. Sitenin borçlarını ödemediği gerekçesi ile 12 katlı 2 blokun asansörlerinin kartlarına haciz gelmişti. Özellikle de sitenin üst katlarında yaşayan kişilerin büyük mağduriyet yaşanmasına neden olan olay 7 Mart tarihinde yaşanmıştı. Site sakinleri yapılan haciz işlemini protesto ederek kararı yargıya taşımış, yapılan protesto ise haber kanallarında kendisine yer bulmuştu.

Olay Antalya'nın Aksu İlçesine bağlı olan Altıntaş Mahallesinde bulunan Dostlar Sitesinde yaşanmıştı. 12 katlı iki bloktan oluşan siteden alacağı olan davacı tarafından başlatılan haciz işleminde sitede yer alan asansörlerin kartlarına haciz konmuş, asansörü kullanan site sakinleri bu nedenle mağdur olmuştu.

Özellikle de sitenin üst katlarında oturan kişiler ile yaşlı ve çocuklar asansör olmadığı için büyük mağduriyet yaşamışlardı. Site sakinleri tarafından açılan karşı dava Antalya 5’inci İcra Mahkemesinde görülerek karara bağlandı.

Antalya'da Site Sakinleri Hukuk Zaferi Kazandı

Borçlu Olmayanlarda Mağdur Edildi

Mahkeme borcu olmadığı halde sitede yaşadıkları için üçüncü kişilerin de mağdur olmasını neden göstererek asansör kartları üzerinde ki haciz kararını iptal etti ve asansör kartlarının site yönetimine iade edilmesine karar verdi. Site sakinleri tarafından tutulan avukat tarafından icra deposundan teslim alınan kart asansörlere geri takıldı ve asansörler yeniden hizmet vermeye başladı. Site sakinleri asansör kartları takılırken büyük sevinç yaşarken gazetecilere sarılarak poz verdi.

Borç Kooperatife Ait

Site yönetimi yapmış olduğu açıklamada borcun kendilerine değil kooperatife ait olduğunu iddia ederek "Burada borç kooperatifin borcu, kartların haczi apartmanda yaşayan üçüncü kişilerin mağduriyetine yol açtı. İcra mahkemesi bu haciz işleminin geçersiz olduğuna hükmetti" ifadelerine yer verdi. Site sakinleri ise kartların takılarak asansörün yeniden hizmet vermeye başlaması ile büyük mutluluk yaşadı. Özellikle de sitenin üst katlarında oturan yaşlı ve çocuklar adeta yeniden özgürlüklerini kazandıklarını dile getirirken bir daha böyle bir mağduriyetin yaşanmaması dileğinde bulundular. Kaynak: emlak365.com