Apartmanlarda Otopark Sorunu İçin Flaş Emsal Karar: Park Ettirmeyen Galericiye 3 Sene Hapis Cezası İstendi!

Otopark sorunu nedeni ile yaşanan tartışmalar her geçen gün artarken dükkanı için buraya park yasak diyen galerici hakkında hapis cezası istendi!
Apartmanlarda Otopark Sorunu İçin Flaş Emsal Karar: Park Ettirmeyen Galericiye 3 Sene Hapis Cezası İstendi!

Son dönemde özellikle de koronavirüs salgını nedeni ile araç sayısı giderek artarken her daire en az 1 araç olması hatta bazı dairelerde bu sayısının 2 ya da 3'e çıkmaya başlaması ile otopark krizi yaşanmıştı. Pek çok binada otopark kavgaları yaşanmaya başlanırken süreçte İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından çok konuşulacak bir adıma imza atıldı.

Dükkanının önüne araç park etmek isteyen vatandaşa "buraya park yasak" diyen oto galerici hakkında 3 senelik hapis cezası istendi ve hakkında dava açıldı.

APARTMAN ALTI OTO GALERİCİLER DİKKAT! BURAYA OTOPARK YASAK DİYENLER HAPİS CEZASI ALABİLİR

Yapılan yasal düzenlemeler rağmen halen pek çok oto galeri binaların altında faaliyet göstermeye devam ederken hem apartman sakinleri hem de oto galerileri ilgilendiren çok kritik bir karara imza atıldı. Şikayete konu olan olay İstanbul Etiler'de yaşandı. Etiler'de bir binanın altında oto galericilik yapan E.S. isimli kişi apartman sakinin motosikletini dükkanının önüne park etmesine izin vermedi.

Apartman sakini ise konuyu savcılığa taşıdı. Vatandaşın şikayeti üzerine bilirkişi atanırken yapılan incelemede apartman yönetimi tarafından oy birliği ile böyle bir karar alınmadığını, belediye tarafından da oto galericilere böyle bir yetki verilmediğini belirterek rapor hazırladı. Hazırlanan rapor sonrasında ise oto galerici hakkında Hakkı Olmayan Yere Tecavüz Etme suçlaması ile dava açıldı.

Apartmanlarda Otopark Sorunu İçin Flaş Emsal Karar: Park Ettirmeyen Galericiye 3 Sene Hapis Cezası İstendi!

APARTMAN ÖNÜNE PARK KONUSUNDA YARGI HAPİS CEZASI İSTEDİ!

Pek çok binada yaşanan benzer sorunlar nedeni ile verilen emsal karar büyük önem taşırken Sabah Gazetesi yazarı Dilek Yaman tarafından yapılan habere göre bilirkişi tarafından hazırlanan rapor sonrasında oto galerici hakkında dava açıldı.

Dükkanının önüne apartman sakininin motorsikletini park etmesine izin vermeyen oto galerici hakkında yürütülen soruşturma kapsamında mahkeme Hakkı Olmayan Yere Tecavüz Etme suçu ile 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Daha önce de hatırlanacağı üzere aracını park etmek isteyen bir kadın sürücüyü "buraya ben arabamı park edeceğim, sen başka yere park et" diyerek engellemeye çalışan sürücüye"Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlaması ile 5 yıla kadar hapis istemi talebiyle dava açılmıştı.