Bakan Kurum Açıkladı: 292 Millet Bahçesi Projesi Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı seçim döneminde duyurulan millet bahçesi projeleri tüm hızı ile devam ediyor.
Bakan Kurum Açıkladı: 292 Millet Bahçesi Projesi Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı seçim döneminde duyurulan millet bahçesi projeleri tüm hızı ile devam ediyor. İlk olarak yıkılan ve başka yere taşınan stadyumların yerine yapılacağı duyurulan millet bahçeleri hakkında sonrasında verilen karar kapsamında her ile en az 1 millet bahçesi yapılmasına karar verilmişti.

TÜRKİYE'DE KAÇ MİLLET BAHÇESİ VAR?

Konu hakkında Kırşehir ziyareti kapsamında açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Şu anda Türkiye'de devam eden 292 millet bahçesi projemiz var. 42 tanesini tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bugün de gerek Kaman gerek Mucur ilçemizde gerekse Kırşehir merkezde millet bahçesi yapma kararları aldık. Amacımız Kırşehir'i güçlü Kırşehir hale getirecek adımları atmaktır. Bu çerçevede yerel yönetimlerimizle, vatandaşlarımızla bir, beraber olmak suretiyle bu projeleri yürütüyoruz. İller Bankası Genel Müdürlüğümüz eliyle de son 9 yılda yerel yönetimlerimize toplamda 11 milyar 775 milyon lira kaynak sağladık. Kırşehir'imizde bu anlamda 139 projeye desteğimiz oldu. Bu projeleri vatandaşımızın hizmetine sunduk." açıklaması ile merak edilen sorunun yanıtını vermiş oldu.

Her şehre en az 1 millet bahçesi yapılacağını belirten Bakan Murat Kurum bunlardan 42 tanesinin tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu söyledi. Alınan karar kapsamında millet bahçesi projelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ bünyesinde yapılacağı duyurulmuştu. TOKİ millet bahçesi projeleri için bir yandan yeni ihalelere devam ederken bir yandan da ihalesi tamamlanan projelerin inşaatlarını sürdürmeye devam ediyor.