Başbakan Yıldırım'dan İmar Barışı Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Ticaret Odası Özel Meclis toplantısına katıldı. Başbakan Binali Yıldırım burada bir konuşma yaptı. Açıklama y.
Başbakan Yıldırım'dan İmar Barışı Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Ticaret Odası Özel Meclis toplantısına katıldı. Başbakan Binali Yıldırım burada bir konuşma yaptı. Açıklama y

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Ticaret Odası Özel Meclis toplantısına katıldı. Başbakan Binali Yıldırım burada bir konuşma yaptı. Açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım imar barışı konusunda açıklamalarda değerlendirmelerde bulundu.Başbakan Binali Yıldırım İzmir'deki konutlarının yüzde 62'sini ilgilendiren çok önemli bir düzenleme yapacaklarını dile getirdi ve açıklamalarının devamında Türkiye'nin genelinde bir sorun olduğunu mülkiyetle imarla, ruhsatla ilgili bir sorun, bu bütün vatandaşların kanayan yarası olduğunu vurguladı.İMAR BARIŞI 10 GÜN İÇİNDE ÇIKACAKBaşbakan Binali Yıldırım açıklamalarının devamında binanın olduğunu ancak elektriğin olmadığını, ruhsatın olmadığı mülkiyeti kendisine ait olmadığı durumların olduğunu ifade etti ve bütün bunları ortadan kaldıracak ve bu yılların biriktirdiği sorunu çözecek düzenlemeyi önümüzdeki 10 gün içerisinde çıkaracaklarını ifade etti.Bunun adının imar barışı olduğunu, vatandaşla barıştıklarını ve bundan sonra da şehirlerin daha güzel inşa edilmesi, imar edilmesi için de gereken titizliği gösterdiklerini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım bunun imar affı değil imar barışı olduğunu belirtti.Ayrıca Başbakan Yıldırım açıklamalarının devamında mevcut durumu bir anlamda hak sahiplerinin lehine tescil etmek olduğunu vatandaşların eğer binasını yenilemek istiyorsa, kentsel dönüşüme tabi tutmak istiyorsa, gereken bütün imar izinlerini alacak ve buna göre depreme dayanıklı imar planlarına uygun olarak yeniden yapabileceğini ifade etti.Bu durumun Türkiye genelindeki 12 milyon konutu ilgilendirdiğini bunun için bu çok önemli reform niteliğinde bir düzenleme olduğunu vurguladı.