Bekar Kişilerin En Çok Tercih Ettiği Konut Tipleri

Ailelerinden ayrılarak başka şehirde yaşamak zorunda olan bekar kişiler için uygun konut tipleri hangileridir?
Bekar Kişilerin En Çok Tercih Ettiği Konut Tipleri

Ailelerinden ayrılarak başka şehirde yaşamak zorunda olan bekar kişiler için uygun konut tipleri hangileridir?

Bekar olan kişiler, iş ve eğitim gibi nedenlerle ailelerinin yanından ayrılarak tek başına yaşama kararı alıyor. Son yıllarda bu nedenlerden dolayı yalnız yaşayan insan sayısı artış gösteriyor, bununla birlikte de ev arayışlarının arttığı gözlemleniyor.

Önceki dönemlerde bekar olanlara ev kiralamak ya da satmak konusunda sert tutum içerisinde bulunuluyordu. Şu anda ise, yeni yapılan konut projeleri kapsamında bekar olan kişilere yönelik olarak özel konutların üretiminde çoğalmalar yaşandığı gözlemleniyor.

Bekar Kişiler İçin En Uygun Konut Tipi

Eski zamanlarda bekarlar için sıkıntı olan ev kiralamak veya satın almak günümüzde daha rahat bir duruma dönüştü.
Günümüzde yapılan yeni konut projeleri içerisinde bekar olan kişiler için özel konut tipleri oluşturuluyor. Projelerde yer alan 1+1 daireler yoğun talep görüyor.

Eğitim durumu için başka şehirde öğrenim görmek durumunda olan öğrenciler tarafından da 1+1 daireler büyük ilgi görüyor. 1+1 daire tiplerinin dışında yasaklanan stüdyo tipi daireler de bekar olan kişiler tarafından ilgi görüyor.

Stüdyo daireler genel olarak 35 metrekare ile 70 metrekare arasında değişiklik göstererek tasarlanıyor. Fiyatlarının da uygun olması tercih nedenleri arasında yer alıyor.

Lokasyon Önem Arz Ediyor

Ev seçiminde en önemli kriter, konutun çalışma yerine olan yakınlığı. Çalışan bekarlar için de öğrenciler için de evin konumu önem arz ediyor. Çalışanların kiraladıkları veya aldıkları evin konumunda aradığı kriter, işyerlerine yakın olması iken öğrenciler de okullarına yakın olan evleri tercih ediyor.

Özellikle de İstanbul gibi ulaşımın son derece zor ve masraflı olduğu büyük şehirlerde yakınlık daha büyük bir önem kazanırken yine kişinin tek başına yaşaması nedeni ile özel güvenlik hizmeti veren sitelerin de tercih edilirliği artış göstermektedir.