Bolu Belediyesi Atakent Sosyal Konut Projesi İle 404 Dar Gelirli Aileyi Ev Sahibi Yapacak!

Bolu Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin konut satın almaları için yeni bir projeye başlanılacağı açıklandı. Bu kapsamda Bolu Belediyesi 404 dar gelirli aileyi ev sahibi yapacak.
Bolu Belediyesi Atakent Sosyal Konut Projesi İle 404 Dar Gelirli Aileyi Ev Sahibi Yapacak!

Türkiye'de belediyelerin sosyal konut projeleri çok büyük ilgi görüyor. Belediyeler tarafından hazırlanan sosyal konut projelerinin inşaat süreçleri tamamlanarak dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarına büyük bir olanak sağlanıyor. Bu şekilde dar gelirli aileler kendi bütçelerine uygun imkanlarla konut satın alabiliyorlar.

BOLU BELEDİYESİ SOSYAL KONUT PROJESİ AÇIKLAMASI YAPTI

Bolu Belediyesi bugün bir açıklama yaparak dar gelirli aileler için yeni bir sosyal konut projesinin hazırlandığını duyurdu. Belediye açıklamasına göre bu sosyal konut projesi için bir süre önce bir arazi satın alındı.

2023'TE KONUT İNŞAATLARI TAMAMLANACAK

Sosyal konut projesi için proje hazırlığı tamamlanırken bu konut inşaatlarına çok kısa bir süre içerisinde başlanılacağı belirtildi. Yapılan planlamaya göre bu sosyal konutların inşaatları 2023 yılında tamamlanacak.

404 KONUT İNŞA EDİLECEK

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bir açıklamada bulunarak, “Bolu'da 404 dairenin inşa edileceği bir sosyal konut projesini başlatıyoruz. Bu projemizde 6 ayrı blok yer alacak. 404 daireden teşkil edilecek sosyal konut projesinin adını Atakent olarak koyduk.

404 konutluk sosyal konut projesinin ihalesini de gerçekleştirdik. Bu konut projesinin ihalesini kat karşılığı olarak ihale ettik. Projenin ihalesini Bolu Belediyesi'nin şifketi olan Bolu Bel AŞ kazandı. Kısa bir süre içeriisnde bu konutların yapımına başlıyoruz.” dedi.

ATAKENT SOSYAL KONUT PROJESİ

Sosyal konut projesine dair detaylar veren Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Atakent adını verdiğimiz konut projemizin arazisi Dağkent mevkiinde bulunuyor. Bu proje ile dar gelirli vatandaşlarımız da ev sahibi olabilecekler. 2023 yılına geldiğimizde 404 dar gelirli ailemizi Bolu'da ev sahibi yapacağız.” açıklamasını yaptı.

FİYAT VE ÖDEME ŞARTALARINI BOLU BELEDİYESİ AÇIKLAYACAK

İnşa edilecek konutları satın almak isteyen dar gelirli ailelerin ne zaman başvuru yapabilecekleri ise henüz açıklanmkadı. Kimlerin, ne şekilde bu sosyal konut projesinden ev satın alabileceklerine dair detaylı açıklamalar Bolu Belediyesi tarafından kısa bir süre içerisinde yapılacak. Bu açıklamanın ardından ise başvurular kabul edilecek.

Bolu Belediyesi'nin Atakent Sosyal Konut Projesi'ndeki konutların fiyatları ve ödeme şartları ile alakalı olarak detaylı bilgiler şimdiden merak ediliyor.