Çamlıca Kulesi Açılışına Katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul Projesi İçin Tarih Verdi

Çamlıca Kulesi Açılışına Katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul Projesi İçin Tarih Verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Çamlıca Kulesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış törenin yaptığı konuşmada Kanal İstanbul Projesi'nin başlanmasına dair tarih verdi. Kanal İstanbul projesi ne zaman başlayacak?

İstanbul'un silüetinde önemli bir yapı olarak yerini alan Çamlıca Kulersi açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirilen Çamlıca Kulesi açılış töreni ile kule hizmete girdi. Deniz seviyesinden 587 metre yüksekliği bulunan Çamlıca Kulesi aynı zamanda İstanbul'un panoramik olarak izlenmesine de olanak sağlıyor.

ÇAMLICA KULESİ AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi'nin açılışında bir konuşma yaparak, “Dün Taksim Camii'ni açmıştık. Bugün ise İstanbul'a yeni bir güzellik katacak olan Çamlıca Kulesi'nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada örnek olabilecek Çamlıca Kulesi'ni başarı ile hayata geçirmiş olduk. Yüz kadar radyonun aynı anda buradan yayın yapması ayrı bir başarımız oldu. Ayrıca Çamlıca'daki görüntü kirliliğine de son verdik. Kimin çevreci olduğu işte ortada. Ak Parti konuşmuyor icraatları ile çevreci olduğunu gösteriyor.” dedi.

KANAL İSTANBUL PROJESİ İÇİN TARİH AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Kulesi'nin açılış töreninde Kanal İstanbul Projesi ile alakalı olarak da önemli açıklamarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul'a yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Şimdi önümüzde bir Kanal İstanbul Projesi gibi mega yatırım var. İnşallah Haziran ayının son haftasında onun da temelini atmış olacağız. Kanal İstanbul'un bu kente kazandırdıkları yıllar sonra net bir şekilde anlaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'A İKİ YENİ ŞEHİR İNŞA EDİLECEK

Kanal İstanbul projesinin hayata geçmesiyle İstanbul'da yeni iki şehir daha inşa edileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kanal İstanbul tamamlandığında orada 6 köprünün yapıldığını göreceksiniz. Bu köprülerin çevresinde de iki yeni şehir kurulacak. Bu yeni yapılacak şehirler ile İstanbul çok daha güzel ve bambaşka olacak.” şeklinde konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise Kanal İstanbul projesi hakjkında, “Kanal İstanbul'un ihalelerinin tamamını 2021 yılında bitireceğiz. Haziran'da da Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi temelini atacağız. 6 sene devam edecek bu projede inşaat tamamlandığında ulaşımı aksatmayacak tedbirleri alacağız. İnşa edilecek köprüler ile İstanbul çok farklı bir görünüm kazanacak. Ayrıca çevreci de bir proje olacak.” dedi.