Çekmeköy'de Konut Fiyatları Artmaya Devam Edecek

Çekmeköy konut fiyatları metrekare olarak ortalama 2 bin 825 ile 4 bin 150 TL arasında değişirken, konutların geri dönüşümü ise 24 yıl olarak hesaplanıyor.
Çekmeköy'de Konut Fiyatları Artmaya Devam Edecek

Çekmeköy konut fiyatları metrekare olarak ortalama 2 bin 825 ile 4 bin 150 TL arasında değişirken, konutların geri dönüşümü ise 24 yıl olarak hesaplanıyor.

Çekmeköy, çoğunlukla villa projeleri ile öne çıkarken, son dönemlerde yapılan ulaşım yatırımları ve konut projelerinin artması ile gayrimenkul yatırımı konusunda Anadolu Yakası'nın en cazip ilçelerinden biri olarak yer alıyor.

Gayrimenkul değerlendirmeleri yapan Endeksa'nın kurucu ortağı ve CEO'su Görkem Öğüt, Anadolu Yakasında yer alan Çekmeköy'ün en gözde ilçelerinden biri olduğunu belirtti.

Ulaşım Projeleri Gelişmesini Sağladı

Yapılan 3. köprü bağlantı yolları, Üsküdar Çekmeköy metro hattı ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi ulaşım projeleri, son dönemlerde Çekmeköy'ün gayrimenkul yatırımı açısından hızlı bir şekilde gelişmesine katkı sağladı.

Çekmeköy, yatırımcılara farklı fiyat ve konut seçeneği fırsatı sunduğunu belirten Endeksa'nın Kurucu Ortağı ve CEO'su Görkem Öğüt, 1+1 daire tipinden 5+2'ye kadar farklı seçenekler sunduğunu belirtti.

Metrekare Satış Fiyatı Ortalama 3 Bin Lira

Çekmeköy’deki konut fiyatları hakkında bilgi veren Endeksa'nın Kurucu Ortağı ve CEO'su Görkem Öğüt, satılık konutların geri dönüş süresinin 24 yıl olduğunu belirterek; “Bölgede konut satış fiyatları ortalama 2.825 TL/m2 ile 4.150 TL/m2 arasında değişiyor. Tüm Çekmeköy’de ortalama konut satış fiyatı ise 3000 TL/m2. Konut kira fiyatları farklı konut tiplerinde 924 TL’den 4600 TL’ye kadar değişen geniş bir aralıkta seyrediyor.

Çekmeköy’de satılık konutların ortalama geri dönüş süresi ise 24 yıl. Villa tipinde konutların öne çıktığı Ömerli’de konut satış fiyatları Çekmeköy ilçesi ortalamasından oldukça yüksek. Konut satış fiyatı 7.700 TL/m2 ile 10.825 TL/m2 arasında değişiyor. Bu bölgede kiralar 1.800 TL ile 6.000 TL arasında ve konut yatırımının geri dönüş süresi 38 yıla kadar çıkıyor. Çekmeköy’de Alemdağ’dan sonra konut satış fiyatlarının en yüksek olduğu bölgeler Reşadiye, Sırapınar ve Hüseyinli” açıklamasında bulundu.

Daha sonrası dönemlerde de Çekmeköy'de değer artışlarının yaşanacağını belirten Görkem Öğüt, bölgenin farklı alanlarında çok farklı konut fiyatları ve geri dönüş süresi ile karşılaştıklarını ifade etti.

Bununla birlikte, Çekmeköy'ün gelişmekte olan bölgelerinde daha fazla değer artışı yaşanacağını belirtiyor.