Çevre Bakanı Kurum'dan Atatürk Havalimanı arsalarının imara açılacağına ilişkin açıklama

Çevre Bakanı Kurum'dan Atatürk Havalimanı arsalarının imara açılacağına ilişkin açıklama
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanın geleceğine ilişkin ve bölgede bulunan arsaların, arazilerin imara açılıp açılmayacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündemin konuşulan başlıklarından biri olan Atatürk Havalimanı yıkılması süreci ve o alanın imara açılacağına ilişkin iddialar olmuştu. İktidar ve muhalefet partilerinin çok sık şekilde karşı karşıya geldiği konuya ilişkin son açıklama Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan geldi Bakan Kurum bazı siyasilerin üzerine basarak iddia ettikleri imar konusunda çok net açıklamalarda bulundu.

ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM O ALANLARI İMARA AÇMAYACAĞIZ

Gündemde yer alan iddialar ve o alanda devam eden çalışmalar kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanında basın mensuplarıyla biraraya geldi. Önce bir konuşma yapan Bakan Kurum daha sonra basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

Konuşmasının başında Atatürk Havalimanı için başlatılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Çevre Bakanı, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin ilk fidanlarının İstanbul'un fethinin yıl dönümü 29 Mayıs'ta düzenlenecek tören ile dikileceğini söyledi. Basın mensuplarına yapılacak olan Millet Bahçesinin nasıl olacağına ilişkin planları gösterdi. Örnek ağaçlandırma, oturma ve yürüyüş alanı parkurlarını gösteren Bakan Kurum daha sonra neler yapılacağını açıkladı. Bölgede 5 milyon metrekarelik alanda ağaç dikileceğini ifade eden Bakan Kurum imar iddialarına yanıt verdi.

Vatandaşların bu konu için rahat olmaları gerektiğini söyleyen Bakan Kurum "vatandaşlarımız müsterih olsunlar, içleri rahat olsun. Burada yapılması gereken her şey vatandaşımızın huzuru için, refahı için, sağlığı için, mutluluğu için yapılıyor. Emin olun biz bu alanı hiçbir şekilde konuta açmıyoruz, ticarete açmıyoruz, imara açmıyoruz. Burada Atatürk Havalimanı'mız hizmet vermeye bir pistiyle devam edecek. Burada afet toplanma alanı olacak." dedi. Bakan Kurum alanın tüm vatandaşlara hizmet verecek bir alan olacağını söyledi.