Emlak Konut, OYAK'a Üç Adet Arsa Sattı

Emlak Konut, OYAK'a Üç Adet Arsa Sattı
Emlak Konut, OYAK'a 800 milyon lira değerinde, farklı illerde bulunan 3 arsa satışının gerçekleştirildiğini açıkladı.

Emlak Konut, OYAK'a 800 milyon lira değerinde, farklı illerde bulunan 3 arsa satışının gerçekleştirildiğini açıkladı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), farklı illerde bulunan üç arsayı OYAK'a sattı.
OYAK, Emlak Konuttan aldığı 796 milyon 500 bin liralık arsaları, tarihinin en büyük konut projelerini gerçekleştireceğini kaydetti.

Emlak Konut, Ankara, İzmir ve Yalova’da bulunan arsalarını OYAK’a satıldığını belirtti.

Emlak Konut Bünyesindeki 3 Arsa Satıldı

1 milyon 919 bin 107 metrekare büyüklüğündeki Ankara Balıkuyumcu arsası KDV hariç 395 milyon TL, 367 bin 780 metrekare büyüklüğündeki İzmir Urla arsası KDV hariç 30 milyon TL ve 1 milyon 455 bin metrekare büyüklüğündeki Yalova Çiftlikköy arsası KDV hariç 250 milyon TL olmak üzere, toplam (KDV hariç) 675 milyon TL, (KDV dahil) 796 milyon 500 bin TL'ye OYAK'a satıldığını açıkladı.

Satışı gerçekleşen arsaların, 466 milyon 100 bin lirasının peşin olarak ödendiğini, bakiye tutar olan 330 milyon 400 bin liranın ise 15 Eylül 2017 tarihinde ödeneceği belirtildi.

2018 Yılında Başlanacak

OYAK, Emlak Konuttan satın aldığı arsaları tarihinin en büyük konut projesini hayata geçirmek için hazırladıklarını belirtti.

Satın alınan gayrimenkuller üzerindeki kentsel tasarım ve mimari projeye 2018 yılının ilk yarısında başlayacağını açıkladı.

Ankara’ya 12 Bin Konut

OYAK satın Ankara’da satın alınan, Ankara-Eskişehir Yolu üzerindeki Ballıkuyumcu bölgesinde yaklaşık 2 milyon metrekarelik arsa üzerine kurulacak yaşam alanına etaplar halinde 12 bin konutun hayata geçirilmesi düşünülüyor.

Çevreye Duyarlı, Sosyal Donatı Alanı

İzmir'de alınan arsa ile Urla'da bin konutluk yatırım yapmak için hazırlıklara başladı.

İzmir'in Urla ilçesinde yapılması planlanan projeye 2019 yılında başlanması planlanıyor. Bin konutluk proje kapsamında 368 bin metrekarelik alana çevreye duyarlı, sosyal donatı alanlarına sahip bir yaşam alanı yapılması planlanıyor.

İleri Teknoloji Üssü Eğitim Birimleri ve 2 Bin Konut

Yalova Çiftlikköy'de alınan arsada, yaklaşık 1 milyon 500 bin metrekare arazi üzerinde projeyi hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında, OYAK şirketlerinin faaliyetlerini daha etkin yürütebilmesine hizmet edecek olan Ar-Ge, sanayi ve lojistik merkezleri, ileri teknoloji üssü, eğitim tesisleri ve yaklaşık 2 bin konutluk bir yaşam alanından oluşacak.

Yalova Çiftlikköy’de hayata geçirilecek projenin 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.

En Büyük Konut Yatırımı Gerçekleşecek

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, 6 aylık çalışma sonrasında büyük bir yatırım projesini hayata geçireceklerini belirterek; “OYAK’ın en büyük önceliği üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretmek. Bu hizmetlerin içinde konut ihtiyacı önemli bir yer tutuyor. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz birlik gezilerimizde ve üyelerimize yönelttiğimiz anketlerde de en öne çıkan ihtiyaç bu yönde.

Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğümüzün 6 aylık çalışmasının sonucunda detaylandırdığımız bu büyük yatırım projesini büyük bir heyecanla hayata geçiriyoruz. Kuruluşundan bu yana üyelerine 12 bin konut teslim eden OYAK, bu yeni projeler tamamlandığında, kendi tarihinin en büyük konut yatırımını gerçekleştirmiş olacak” açıklamasında bulundu.