Erken Seçim Kararına Emlak Sektörünün İlk Tepkisi Olumlu

Muhalefet kanadının yaptığı çağrının sonucunda erken seçim kararı alınması ve normalde 2019 yılında yapılması gereken seçimlerin 24 Haziran'a alınması piyasalarda bayram havası estirdi. Alınan erken seçim kararına ekonomik ilk tepkisi olumlu olurken borsanın deyim yerindeyse coşması ve doların düşmesi bunun en net göstergesi oldu. İnşaat sektörü de alınan erken seçim kararını büyük bir memnuniyetle karşılarken sandıktan istikrarın çıkması durumunda konut satışlarında patlama yaşanacağı müjdesi v
Erken Seçim Kararına Emlak Sektörünün İlk Tepkisi Olumlu

Muhalefet kanadının yaptığı çağrının sonucunda erken seçim kararı alınması ve normalde 2019 yılında yapılması gereken seçimlerin 24 Haziran'a alınması piyasalarda bayram havası estirdi. Alınan erken seçim kararına ekonomik ilk tepkisi olumlu olurken borsanın deyim yerindeyse coşması ve doların düşmesi bunun en net göstergesi oldu. İnşaat sektörü de alınan erken seçim kararını büyük bir memnuniyetle karşılarken sandıktan istikrarın çıkması durumunda konut satışlarında patlama yaşanacağı müjdesi verildi.

GYODER Kararı Büyük Bir Memnuniyetle Karşıladı

Sektörün en önemli ve en güçlü kurumlarından biri olan GYODER adına açıklamada bulunan Başkan Feyzullah Yetgin erken seçim ile piyasalardaki belirsizliğin ortadan kaldırıldığını söyledi. Ortadan kaldırılan belirsizliğin ekonominin şahlanmasını sağlayacağını dile getiren Yetgin seçimlerden sonra beklenen sonuçların çıkması durumunda konut satışlarında patlama beklediklerini belirterek seçim kararının tüm vatana hayırlı olmasını diledi.

Yabancı Yatırımcıların Tepkisi Kararın Doğruluğunu Ortaya Koyuyor

Konu hakkında açıklama yapan bir diğer önemli isim İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım erken seçim kararının ardından 10 günlük süreç içerisinde faizlerde de aşağı yönlü bir hareketlenme beklediklerini söyledi. Yabancı yatırımcının erken seçim kararı alınmasının ardından borsaya para akışı yapmasının alınan kararın doğruluğunu ortaya koyduğunu söyleyen Başkan Durbakayım ilerleyen dönem ile beraber konut satış rakamları ile sektörün bu durumdan nasıl etkilendiğinin daha net bir biçimde ortaya çıkacağını sözlerine ekledi.

Sektörün Ortak Görüşü Belirsizliğin Ortadan Kaldırılması

İnşaat sektörü adına açıklama yapan ünlü isimlerin buluştukları ortak nokta ise 2019 yılında yapılacak olan seçimler nedeniyle piyasadaki belirsizliğin erken seçim kararı ile ortadan kaldırıldığı oldu. Erken seçim kararı ile beraber seçimin ne zaman yapılacağı, seçim süreci gibi konularda stres yükü ortadan kalktı. Gözler şimdi 24 Haziran'da kurulacak olan seçim sandıklarına çevrilirken tüm Türkiye'nin olduğu gibi emlak sektörünün ve inşaat dünyasının da ortak dileği seçimlerin ülkemize hayırlı olması yönünde gerçekleşti. Kaynak: emlak365.com