Etiler'de Yer Alan İstanbul'un En Değerli Arazisi Üstüne Ne Yapılacak?

İstanbul'un en değerli arazisi olarak kabul edilen Polis Meslek Yüksekokulu arazisi İBB tarafından açılan ihale ile KİPTAŞ'a satılmıştı.
Etiler'de Yer Alan İstanbul'un En Değerli Arazisi Üstüne Ne Yapılacak?

İstanbul'un en değerli arazisi olarak kabul edilen Polis Meslek Yüksekokulu arazisi İBB tarafından açılan ihale ile KİPTAŞ'a satılmıştı.

4 Nisan tarihinde yapılan ihale kapsamında Etiler'de yer alan araziyi kendi mülkiyetine geçiren KİPTAŞ arazi hakkındaki projesini duyurdu. Özel bir televizyon kanalında yayımlanan programa katılan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım söz konusu arsa hakkında gelen soruları yanıtladı.

Vatandaşların bu arsa üzerine alışveriş merkezi yapılıp yapılmayacağı sorularını da yanıtlayan Yıldırım arsanın üzerine kesinlikle AVM yapmayacaklarını söyledi.

Karma Konut Projesi Yapılacak
Son dönemde İstanbul'da yeni yapılan konut projelerinin büyük bir bölümünde tercih edilen karma projeleri örnek gösteren Yıldırım bu arsa içinde KİPTAŞ olarak böyle bir proje üzerinde çalıştıkları müjdesini verdi. Projedeki en önemli önceliklerinin çevre ile uyumlu bir projeye imza atmak olduğunu söyleyen Yıldırım içerisinde konutların, ofislerin ve cadde mağazalarının yer aldığı karma konut projesi üretmek için çalıştıklarını söyledi.
Arsa İçin 1 Milyar 388 Milyon Lira Verildi

KİPTAŞ Genel Müdürü Yıldırım söz konusu arsayı satın almak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ihale kapsamında 1 milyar 388 milyon lira bedel ödediklerini söyledi. Bu tutarın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesi gereken idare payı olduğunu belirten Yıldırım projenin tamamlanarak üretilen ünitelerin satılması sonucunda ise en az 2 milyar 666 milyon liralık bir gelir beklediklerini söyledi. Elde edilen gelirin 3 milyarın üzerinde olması durumunda ise İstanbul Büyükşehir Belediyesine ödenecek olan idare payı da arttırılacak.

KİPTAŞ 10 Bin Konutluk Dev Bir Projeye Hazırlanıyor

Yapmış olduğu açıklamada Yıldırım ayrıca yeni bir projenin de müjdesini verdi. İstanbul'da ucuz konut satışı yapan firmalar arasında yer alan ve TOKİ ile beraber sosyal konut üretimi gerçekleştiren iki markadan biri olan KİPTAŞ 10 bin konutluk yeni bir proje için yer belirleme aşamasında olduklarını söyledi. Şu anda proje için 4 ilçede değerlendirme çalışması yapılırken üretilecek olan 10 bin konuttan kaç tanesinin alt gelir grubu konut kapsamında olacağı ise açıklanmadı. Kaynak: emlak365.com