Fiyatlar Zirveden Döndü, Düşüş Başladı! Aralık 2021 İstanbul, Ankara, İzmir İnşaat Demiri Fiyat Listeleri Güncellendi!

İnşaat demiri fiyatlarında zirveden dönüş yaşanmaya başladı. Gün içerisinde hafif geri çekilen inşaat demiri fiyatları ne kadar oldu? 1 ton inşaat demiri kaç TL?
Fiyatlar Zirveden Döndü, Düşüş Başladı! Aralık 2021 İstanbul, Ankara, İzmir İnşaat Demiri Fiyat Listeleri Güncellendi!

İnşaat sektörü 2021 yılını kabus gibi geçirmeye devam ediyor. Döviz kurlarında meydana gelen yükselişler dövizle fiyatlanan inşaat yapı malzemelerinin maliyetlerini tüm zamanlarının zirvesi çıkardı. Gelişen bu piyasa şartlarında mevcut inşaatların mevcut anlaşmalarla sürdürülmesi ise imkansız boyutlara ulaştı. İnşaat firmaları bir yandan çıkış yolua rarken bir yandan da inşaat yapı malzemelerinin fiyatlarını anlık olarak takip ediyorlar.

İNŞAAT DEMİRİ FİYATLARI KONUT MALİYETLERİNİ UÇURDU

İnşaat yapı malzemeleri içerisinde fiyatı en çok merak edilen ürün grubu ise inşaat demiri oldu. İnşaat faaliyetlerinde yoğun bir şekilde kullanılan inşaat demiri fiyatlarındaki en küçük değişim inşaat maliyetlerinde de belirleyici oluyor. Konut fiyatlarının son dönemlerde bu kadar yükselmesinin ana sebeplerinin altında inşaat demiri fiyatlarındaki sert artışlar yatıyor.

FİYATLAR ZİRVEDEN DÖNDÜ

Bugün inşaat demiri piyasasında önemli fiyat hareketlenmeleri yaşandı. İç piyasada fabrikalar KDV eklenmemiş haliyle 720 Dolar ile 730 Dolar seviyesinde satış yaptılar. Ancak yaşanan enteresan gelişme ise sektörel tıkanıklıktan dolayı tüccarların fabrika fiyatlarının altında inşaat demiri satmaları oldu. Buna rağmen gün içerisinde iç piyasada inşaat demirine yoğun bir talep gelmedi. İnşaat demiri satın alacak olan büyük inşaat firmaları ertelenmiş taleplerini fiyatlarda denge sağlanmadan devreye sokmayı düşünmedikleri bildirildi. Piyasa beklentilerinin ise tüccar fiyatlarında inşaat demirinin 700 Dolar ve artı KDV seviyesine inmesi şeklinde gerçekleştiği belirtildi.

İNŞAAT DEMİRİ FİYATLARINDA DOLAR BAZLI DÜŞÜŞ BEKLENTİSİ

Küresel demir fiyatları ise daha çok Uzakdoğu'da belirleniyor. Bugün Uzakdoğu'da demir fiyatlarında sakin bir yükseliş meydana geldi. Demir piyasasının ihracat kısmında ise önemli bir gelişme yaşanmadı. Fabrikalar demir ihracatı için önemli anlaşmalar yapamadılar. Türkiye'de iç piyasada inşaat demiri fiyatlarında dolar bazlı bir fiyat düşüşü bekleniyor.

İNŞAAT DEMİRİ ARALIK 2021 GÜNCEL FİYAT LİSTESİ

Türkiye'de iç piyasada inşaat demiri fiyatları merak konusu oluyor. İlden ile farklılık gösteren inşaat demiri fiyatları fabrika çıkışlarına göre farklı şekilde fiyatlanabiliyor. İşte 1 ton kalın ve ince inşaat demirinin il il yeni güncel fiyatları...

İstanbul İnşaat Demiri Fiyatları Aralık 2021

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.760 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.880 TL

Ankara İnşaat Demiri Fiyatları Aralık 2021

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.600 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.800 TL

Karabük İnşaat Demiri Fiyatları Aralık 2021

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.600 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.800 TL

İskenderun İnşaat Demiri Fiyatları Aralık 2021

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.600 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.760 TL

İzmir İnşaat Demiri Fiyatları Aralık 2021

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.600 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.750 TL

Samsun İnşaat Demiri Fiyatları Aralık 2021

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.700 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.820 TL

Tekirdağ İnşaat Demiri Fiyatları Aralık 2021

1 Ton Kalın İnşaat Demiri: 11.700 TL
1 Ton İnce İnşaat Demiri: 11.820 TL